Kripto Bilgi

Pazar Paketi: Bitcoin Sıçraması Düşük Hacimde Duraklıyor

Bitcoin (BTC), son iki gün içinde kısa bir fiyat sıçramasının ardından Çarşamba günü düşük işlem gördü. Ocak ayı satışlarının ardından alım faaliyeti zayıftı, bu nedenle bazı analistler BTC’nin kısa vadeli fiyat yönü konusunda belirsizliğini koruyor.

Oynaklık ve işlem hacmi gibi piyasa göstergeleri düşük kalmaya devam ediyor, bu da kripto alıcıları ve satıcıları arasında inanç eksikliğini gösteriyor. Arcane Research bir raporda, “Bitcoin’in yedi günlük oynaklığı şu anda Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyede” dedi. Firma, BTC dar bir aralıkta işlem gördüğü için volatilitedeki kısa vadeli artışların sınırlı kalmasını bekliyor.

Yine de, 40.000 doların üzerinde bir BTC kırılması veya 30.000 doların altında bir kırılma, ticaret faaliyetinde bir artış için bir katalizör olabilir.

Bir küresel araştırma şirketi olan FundStrat, Çarşamba günkü bir brifingde, “Kasım zirvesinin başından bu yana, kripto pazarında dört belirgin, adım adım düşüş oldu,” diye yazdı. FundStrat, “Her düşüşün ardından, bir sonraki düşüşe yol açan ortalama %8,9’luk bir toparlanma oldu. Mevcut toparlanma ile öncekiler arasındaki gözle görülür bir fark, oynaklıktır.”

Firma, son üç fiyat geri kazanımı sırasında bitcoin’in ortalama gerçek aralığının (ATR, bir oynaklık göstergesi) 151 olduğunu, ancak mevcut toparlanmanın ARKA’sının sadece 109 olduğunu kaydetti.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 37557$, -%2,55

●Eter (ETH): 2724 $, -%1,56

●S&P 500 günlük kapanışı: 4589$, +%0,94

●Altın: Ons başına 1807$, +%0,34

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1,77

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınmıştır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Ether, bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether (ETH), bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başlıyor. Aşağıdaki grafik, Temmuz 2020’den bu yana ETH/BTC oranında bir dizi daha yüksek göreli fiyat düşüşlerini göstermektedir. ETH/BTC’deki bir sonraki direnç seviyesi 0,08’dir, bu, ETH’nin BTC’ye göre ek yükselişini sınırlayabilecek önemli bir engeldir.

Günlük grafikteki ETH/BTC fiyat oranı, altta RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Altcoin toplaması

  • Solana Hisse yeni bir ödeme çağını başlatıyor: Salı günü merkezi olmayan, açık ve eşler arası bir ödeme protokolü olan Solana Hisse başlatıldı. Dijital para birimlerinin yaygın olduğu ve dijital paranın internet üzerinden veri sansürsüz ve her işlemi vergilendiren aracılar olmadan hareket ettiği bir geleceğin önünü açmayı hedefliyor. Şirket, protokolün, tüketicilerin USDC gibi dijital dolar para birimlerini cüzdanlarından doğrudan bir tüccarın hesabına göndermelerine ve bir kuruşun kesirleri olarak ölçülen maliyetlerle hemen ödeme yapmalarına olanak tanıyan bir özellik sağladığını söylüyor. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Sushi 2.0: SushiSwap, bu yıl bazı önemli iyileştirmeler ve ürün sürümleri için planlarla Sushi 2.0’a ilerliyor. Geliştiriciler, her şeyden önemli üç hedefi hedefliyor: ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve verimlilik – en yaygın tokenler bile dengelemede zorluk çeken temel faktörler. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Cardano geliştiricileri blok boyutunda artış önerdi: Cardano ağının arkasındaki geliştirme şirketi Input Output, Çarşamba günü ağın blok boyutunu %11 artırmayı önerdi. CoinDesk’ten Shaurya Malwa’ya göre teklif, blok boyutunu 8 KB daha artırarak 72 KB’den 80 KB’ye çıkaracak. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • NY Federal Rezerv Bankası Olası Stabilcoin Senaryolarını Hazırlıyor
  • Greenidge 4. Çeyrek Geliri Çıkarılan Madeni Para Sayısı Düşse Bile Artıyor
  • Kripto Piyasası, ADP Bordro Shocker Yoluyla Ertelendi
  • Deutsche Bank, Metaverse Play Matterport Kapsamını Başlattı, %50’ye Yakın Artış Görüyor
  • Grayscale, Bloomberg ile Yeni Ortak Endeksi Takip Eden First Equity ETF’yi Başlattı

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki dijital varlıklar günü düşüşle kapattı.

En çok kazananlar:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP +10.2% Bilgisayar
Ethereum Klasik vb. +%2,5 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO +%1.3 Akıllı Sözleşme Platformu

En büyük kaybedenler:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Solana SOL −%5,2 Akıllı Sözleşme Platformu
Kozmos ATOM −%4,4 Akıllı Sözleşme Platformu
Yıldız XLM −3.8% Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.