Kripto Bilgi

Pazar Paketi: Bitcoin Stabilize Ediyor; Analistler Altcoinlerde Göreceli Değeri Görüyor

Bazı trader’ların bir dip fiyat seçmek için aceleleri olmadığı görüldüğünden, Bitcoin Çarşamba günü 41.000 dolar civarında işlem gördü. Analistler, özellikle teknik göstergelerin yaklaşık bir aydır aşırı satım bölgesinde kalması nedeniyle kısa vadeli bir fiyat sıçraması potansiyeli görüyor.

Trovio Capital Management ticaret ve araştırma başkanı Will Hamilton, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada “Yatırımcılar ve tüccarlar, giderek şahinleşen bir Federal Rezerv ile birlikte bu yeni enflasyonist rejim piyasalarındaki makro olasılıkları sindiriyor gibi görünüyor” dedi. .

Salı günü, Morgan Stanley merkez bankası sıkılaştırmasının yakında başlamasının kripto piyasası üzerinde baskı oluşturduğunu belirtti. Morgan Stanley’e göre, Bitcoin’in piyasa değeri, Şubat 2021’de (BTC’nin fiyatındaki %50’lik düşüşten iki ay önce) zirve yapan küresel para arzının büyümesini izledi.

Şimdilik, bazı tüccarlar bazı alternatif kripto para birimlerinde hala göreceli değer buluyor. Nispi değer, benzer varlıkların değerini hesaba katan bir varlığın değerini belirleme yöntemidir.

“Bitcoin için düşük talep, piyasa katılımcılarının odağını geçen hafta boyunca sırasıyla ~%31 ve ~%15 geri dönen Fantom ve FTT dahil olmak üzere orta büyüklükteki varlıklardan daha iyi performans gösteren orta büyüklükteki varlıklara kaydırmasından kaynaklandı” dedi. Fantom akıllı sözleşme platformu ve kripto değişimi FTX ile ilişkili FTT belirteci.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): $41703, -0. %19

●Eter (ETH): 3120$, -0. %15

●S&P 500 günlük kapanış: 4533$, -0. %97

●Altın: Ons başına 1844$, +1. %72

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: % 1.83

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk’te bulunabilir. com/endeksler.

GBTC indirimi genişliyor

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisseleri, fonda tutulan temel kripto para birimine göre indirimlerini genişleterek Çarşamba günü %26,5’lik bir rekora ulaştı.

GBTC, kurumsal yatırımcıların doğrudan bitcoin satın almak zorunda kalmadan kriptoya maruz kalmaları için tercih edilen yer oldu, ancak ürüne olan talep daraldığı için hisseler geçen yıl boyunca büyük bir indirimle işlem gördü. (Tröstü yöneten Grayscale Investments, CoinDesk’in de sahibi olan Digital Currency Group’un bir birimidir.)

“Bitcoin’in GBTC’den ayrılmasının hala bir yolu yok, bu da likidite azlığını yansıtmak için önemli bir indirimle ticaret yapmaya devam etmesi gerektiği anlamına geliyor” dedi ETFTrends araştırma direktörü ve baş yatırım sorumlusu David Nadig. com, CoinDesk’e bir e-posta yazdı.

GBTC indirimi (Eğri)

Bitcoin hakimiyeti istikrar kazanıyor

Bitcoin’in toplam kripto piyasası kapitalizasyonuna veya BTC hakimiyet oranına göre piyasa değeri, %40 civarında istikrar kazanmaya başlıyor. Bu, alternatif kripto para birimlerinin (altcoinlerin) BTC’den daha fazla fiyat düşüşü yaşadığı 2018’den bu yana en düşük seviye. Kripto yatırımcıları, piyasa stresi zamanlarında bitcoin’de göreceli güvenlik arama eğilimindedir.

Şimdilik, bitcoin’in hakimiyet oranının 2018’in en düşük seviyesi olan %36’ya doğru düşmek için daha fazla yeri olabilir gibi görünüyor. Bazı analistler, bitcoin’in bir değer deposu olarak çekiciliğine kıyasla birçok kullanım durumları nedeniyle eter ve merkezi olmayan finans (DeFi) belirteçleri gibi alternatif kripto para birimlerine devam eden bir rotasyon bekliyor.

Bitcoin hakimiyet oranı (CoinDesk, TradingView)

“FTM, LUNA, ATOM ve MATIC, daha büyük piyasa değeri olan altcoinler arasında göreli bir güç sergilediler ve bu çiftlerde yaklaşan ürün güncellemeleri yaygınlaştı,” diye bir küresel danışmanlık firması olan FundStrat Çarşamba bülteninde yazdı.

Ayrıca, bir dizi Ethereum rakibi pazar payı kazanmaya başlıyor.

Bir kripto yatırım firması olan 21Shares, bir raporda “Bitcoin pazarındaki büyük gelişmelere rağmen, mevcut piyasa anlatıları Ethereum ve Bitcoin dışında ortaya çıkan gelişmelere, yani Ethereum rakiplerine, ölçeklendirme çözümlerine ve OpenSea alternatiflerine yönelmeye devam ediyor” dedi.

Altcoin toplaması

  • Cardano’nun ADA tokeni kripto majörlerini daha düşük seviyede tutuyor: Çarşamba günü erken saatlerde ADA, MATIC ve SOL gibi diğer altcoinlerde daha küçük düşüşlerle birlikte yaklaşık %10 düştü. ADA’nın düşüşü, dikkate değer bir fiyat rallisinden sonra sıklıkla görülen bir düzeltmenin tipik özelliği gibi görünüyor. Token yaklaşık %60 artışla 1 dolara yükseldi. Bu ayın başlarında 64, Cardano blok zincirindeki ilk merkezi olmayan finans (DeFi) borsası SundaeSwap’ın yakında piyasaya sürülmesiyle bitcoin’den daha iyi performans göstererek, kripto para birimine yatırımcı ilgisini artırdı.
  • Aktif blok zinciri oyunları yükselişte: Axie Infinity gibi oyun projeleri için jeton fiyatları son zamanlarda düştü, ancak kripto para birimlerinin bu alt sektöründeki kullanıcı ölçümleri yükseliyor. Veri izleyici DappRadar’a göre, oyun içinde son 24 saat içinde en az bir aktif cüzdana sahip olarak tanımlanan 398 aktif blockchain oyunu var. Bu, bir yıl öncesine göre %92’lik bir artış. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Ethereum vs. Solana: JPMorgan bir analist raporunda, Ethereum’un değiştirilemez tokenlerdeki (NFT’ler) hakimiyetinin tıkanıklık ve yüksek gaz ücretleri nedeniyle küçüldüğünü söyledi. Ağın NFT pazar payı, 2021’in başında yaklaşık %95’ten yaklaşık %80’e düştü. JPMorgan, Ethereum’un NFT pazar payı kaybının 2022’de devam ederse, değerlemesi için daha büyük bir sorun olabileceği konusunda uyarıyor.

İlgili haberler

  • Kripto Madenci Mawson, Ay Sonuna Kadar 1 EH/sn Hashrate Tepesini Görüyor
  • AB Piyasaları Düzenleyicisi, İş Kanıtı Kripto Madenciliğini Yasaklama Çağrısında Bulundu: Rapor
  • İngiltere Mali Düzenleyicisi, Kripto Reklamlarını Gelişmiş, Zengin Yatırımcılarla Sınırlandırıyor
  • FTX ABD Türevleri, Eski LedgerX Başkanı Larry Thompson’ı Yönetim Kurulu Başkanı Olarak Adlandırıyor
  • Gemini Bir Haftada İkinci Alımının Ardından Prime Brokerage’ı Tanıttı

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü düşüşle kapattı.

CoinDesk 20’de hiçbir varlık günü yüksek bitirmedi.

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP −7. %1 Bilgisayar
Kardano ADA −5. %9 Akıllı Sözleşme Platformu
Zincir bağlantı bağlantı −3. %5 Bilgisayar

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.