Kripto Bilgi

Pazar Paketi: Kriptolar Stabilize Ediyor, Analistler Bitcoin Short Sıkışmasını Bekliyor

Kripto para birimleri Ocak ayında düştükten sonra istikrar kazanmaya başlıyor ve bazı analistler, özellikle birkaç alternatif kripto para biriminin (altcoins) geçen hafta bitcoin’den daha iyi performans göstermesi nedeniyle fiyatların bu ay iyileşmesini bekliyor.

Bitcoin, aynı dönemde eterde (ETH) %2 ve SOL’de %10’luk bir artışa karşı son 24 saat içinde kabaca yatay seyretti. MANA ve SAND gibi metaverse belirteçleri, son 24 saat içinde her iki belirteç de %5’e kadar düştüğü için Pazartesi günkü ralliyi sürdüremedi.

Salı günü, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülke için bir ilk olan sanal dijital varlıkların transferinden elde edilen herhangi bir gelir üzerinde %30 vergi açıkladı. Hindistan’ın en büyük kripto borsalarından biri olan WazirX’in kurucu ortağı ve CEO’su Nischal Shetty, “Hindistan nihayet Hindistan’daki kripto sektörünü meşrulaştırma yolunda” dedi. Duyuru, önemli bir piyasa tepkisini tetiklemedi.

Analistler, düzenleyici karşı rüzgarların kısa vadede azalmasını ve bunun da yatırımcı duyarlılığını artırmasını bekliyor. Örneğin, kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi aşırı düşük seviyelerden yükselmeye başlıyor ve bu da daha fazla yükseliş aktivitesi gösteriyor. Ve bitcoin vadeli işlem piyasasında, fiyatlar beklenmedik bir şekilde yükseldiğinde ortaya çıkan ve açığa satış yapanları pozisyonlardan çıkmaya zorlayan, bekleyen bir kısa süreli sıkışma belirtileri var.

Şimdilik bazı alıcılar düşüşlerde geri dönmeye devam ediyor. Bitcoin biriktirmeye başlayan yazılım şirketi MicroStrategy (Nasdaq: MSTR), 30 Aralık ile 31 Ocak arasında yaklaşık 25 milyon dolara yaklaşık 660 bitcoin satın aldığını söyledi.

Teknik göstergeler, uzun vadeli momentum zayıfladıkça BTC’deki olası bir artışın 40.000-45.000 dolar aralığında sınırlı olabileceğini gösteriyor.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 38587 $, +%0,35

●Eter (ETH): 2775 $, +%3,35

●S&P 500 günlük kapanışı: 4546$, +%0,68

●Altın: Ons başına 1801$, +%0,31

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1,80

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınmıştır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Düşünceyi iyileştirme

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi geçen hafta “aşırı açgözlülük” bölgesinden yükseldi, bu da düşüş eğiliminin solmaya başladığı anlamına geliyor. Endeks şu anda, kripto fiyatlarındaki toparlanmadan önce gelen Temmuz 2020’nin en düşük seviyelerine yakın.

Arcane Research Salı raporunda “Pazar günü, endeks kısa bir süreliğine 30’a ulaştı – 2022’deki en yüksek seviye” dedi. Yine de bazı analistler, düşüşten yükselişe geçişi doğrulamak için işlem hacminde bir artış görmeyi tercih ediyor.

“Bitcoin şu anda 40.000 dolarlık dirençle savaşıyor ve onu kırmayı başarırsa, bu seviyenin altına düştüğü zamankine benzer bir hacim patlaması görebiliriz. O zamana kadar, yatırımcılar genellikle momentum tacirleri beklediği için alım satım faaliyeti durdurulabilir. Arcane Research, yönlü bahisler yapmadan önce belirli bir fiyat hareketi” yazdı.

Kripto korkusu ve açgözlülük endeksi (Arcane Research; Alternative.me)

Olası kısa sıkma

Bitcoin’in kısa vadeli tasfiyeleri tetiklemek için 40.000 doların üzerinde belirleyici bir kırılma yapması gerekecek. Aşağıdaki grafik, BTC fiyatı toparlanırken tipik olarak kısa tasfiyelerden (veya kısa bir sıkışıklıktan) önce gelen uzun tasfiyelerdeki son düşüşü göstermektedir.

Tasfiye, bir borsa, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir güvenlik mekanizması olarak bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında meydana gelir. Bu öncelikle vadeli işlemlerde olur.

Bir kripto veri firması olan Glassnode, yakın tarihli bir blogda “Yüksek olumsuzluk, yüksek kaldıraç ve genel bir kısa önyargı ile, yakın vadede potansiyel bir karşı trend kısa sıkışması için makul bir argüman yapılabilir” dedi. İleti.

Bitcoin vadeli işlemleri uzun vadeli tasfiye hakimiyeti (Glassnode)

Altcoin toplaması

  • Litecoin’in en önemli MWEB yükseltmesi şimdi yayınlandı: Litecoin’in Mimblewimble Extension Block (MWEB) yükseltmesinin bir “RC” (sürüm adayı) arkasındaki lider geliştiricisi David Burkett, yoğun bir çok yıllık çalışmanın ardından MWEB’in resmi olarak yayınlandığını doğruladı. düzinelerce önemli katkıda bulunanların yardımıyla geliştirme, test etme, gözden geçirme ve denetleme süreci. Evvel madencileri tamamlanmış kodu alırlar, hemen MWEB aktivasyonu için sinyal vermeye başlayabilirler. Bir eşiğe ulaşılırsa, aktivasyon tarihi kilitlenir ve bunun sonucunda MWEB yayına girer. Bu sürüm, saygın bir güvenlik ve kod denetleme şirketi olan Quarkslab’ın MWEB kodunu incelemesini/denetimini tamamlamasından sonra gelir. Litecoin’in LTC tokeni son 24 saatte %5 arttı. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Solana’da “Ödeme” ürünü: Cryptocurrency’in orijinal kullanım durumu – ödemeler – Solana blok zincirinde bir destek alıyor. Solana Labs tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni yazılım, tüccarların Solana ağı üzerinden kripto ödemelerini kabul etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Danny Nelson’a göre Checkout.com, Circle ve Citcon, Salı günü kripto borsası FTX ve ekosistem cüzdanları Phantom ve Slope ile entegrasyonlarla ilk kez sahneye çıkan “Solana Hisse”yi destekliyor. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Wonderland kurucusu işleri toparlamaya çalışıyor: Güç durumdaki geliştirici Daniele Sestagalli Pazartesi günü, Harikalar Diyarı protokol topluluğunun sorularını yanıtlamak için Discord’a gitti – büyük vaatler ve şamata içeren kin dolu 45 dakika, ancak projenin nasıl ilerleyeceğine dair birkaç ayrıntı token sahiplerine değer sağlamak için 325 milyon dolarlık hazinesinden yararlanma konusunda.

İlgili haberler

  • Hester Peirce, Önerilen SEC Islahat’ı Menkul Kıymetler Alım Satım Platformlarının DeFi’yi Tehdit Edebileceğini Uyardı
  • ConsenSys, Ethereum Cüzdanı MyCrypto’yu Satın Aldı, MetaMask ile Birleştirmeyi Planlıyor
  • Alexis Ohanian’ın VC Firması 500 Milyon Dolarlık Sermaye Artışı ile Kriptoya Odaklanacak: Rapor
  • PsyOptions Açıklanmayan Tutar için Tap Finance’i Satın Aldı

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki dijital varlıklar günü yüksek kapattı.

En çok kazananlar:

Öğe Kayıt kodu İadeler Sektör
Solana SOL +12,5% Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC +%5.0 Para birimi
Ethereum Klasik vb. +4.8% Akıllı Sözleşme Platformu

En büyük kaybedenler:

Öğe Kayıt kodu İadeler Sektör
Filecoin FIL −%1.7 Bilgisayar
Zincir bağlantı bağlantı −%1.1 Bilgisayar

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.