Kripto Bilgi

Pazar Paketi: Rusya-Ukrayna Gerginliği Yükselirken Kripto Para Birimleri ve Hisse Senetleri Düşüyor

Kripto para birimlerinin çoğu Cuma günü düştü, çünkü tüccarlar Rusya ve Ukrayna’dan kaynaklanan jeopolitik risklere tepki gösterdi.

Cuma günü, ABD Başkanı Biden Amerikalıları Ukrayna’yı derhal terk etmeye çağırdı ve “bir işgal her an başlayabilir” uyarısında bulundu. ABD, Rusya’nın askeri faaliyetlerine rağmen Ukrayna’ya asker göndermeyi şimdilik reddetti.

Bitcoin (BTC), ETH’deki %4’lük düşüşe ve SOL’de %7 taban. Altın ve ABD doları gibi geleneksel güvenli limanlar yükselirken hisse senetleri de düştü. Piyasalar sonunda New York işlem gününün ilerleyen saatlerinde istikrar kazandı.

Teknik göstergeler bitcoin için çoğunlukla nötrdür ve 35.000$-40.000$’da destek ve 46.000$’da direnç gösterir.

Jason Pagoulatos’a göre, son 10 gün içinde işlem hacminin büyük kısmı 41 bin dolar ile 41,5 bin dolar arasında gerçekleşti. Bir kripto araştırma firması olan Delphi Digital’de analist. “Bu seviye kaybolursa, muhtemelen geride kalan ve 38.5 bin dolar ile çakışan hacim boşluklarına doğru ilerleyeceğiz.”

En son fiyatlar

42334$, -%4,23

●Ether (ETH): 2914$, −6,53$

●S&P 500 günlük kapanış: 4418$, −%1,90

●Altın başına: 1865$ Troy ons, +%1.55

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1.96

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Bitcoin baskınlığı artıyor

için pazar Genel kripto piyasa değeri bu hafta %40’ın üzerine çıktı. Tipik olarak, tüccarlar, alternatif kripto para birimlerine (altcoin’ler) göre daha düşük risk profili nedeniyle piyasa düşüşleri sırasında bitcoin’e fazla kilo verirler.

2018 kripto ayı piyasası sırasında, BTC hakimiyet oranı %35 gibi düşük bir seviyeden %72 gibi yüksek bir seviyeye yükseldi. Ve geçen yıl, altcoinler bitcoin’in önüne geçtiği için oran yüzde 30 azaldı.

Bazı analistler bitcoin’in birkaç ay daha baskı altında kalmasını bekliyor. Bir bitcoin holding şirketi olan NYDIG, bu hafta bir haber bülteninde “Geçen bahardaki düşüşte, bitcoin’in toparlanması yaklaşık altı ay sürdü” dedi. “Mevcut düşüşteki benzer bir zaman çizelgesi, Mayıs ayında bir toparlanma tarihi koyacaktır.”

Bitcoin baskınlık oranı (CoinDesk, TradingView)

)

Altcoin toplaması

  • veya bir paralel zincir, Polkstar Network, Polkkad Network teşviki ağı, likidite sağlamak ve finansal destek ve teşvik programları sunmak için 100 milyon dolarlık Astar Boost Programı fonunu duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.