Kripto Bilgi

Pazar Paketi: Rusya’nın Önerdiği Kripto Yasağına Rağmen Bitcoin Yükseliyor

Bitcoin Perşembe günü 43.000$’ın üzerine çıktı ve yaklaşık %3 arttı, bu da nispeten sakin bir haftanın ardından yenilenen alım ilgisine işaret ediyor. Alım satım faaliyetindeki son düşüşe rağmen, analistler hala oynaklıkta bir artışı tetikleyebilecek makroekonomik ve düzenleyici riskleri izliyorlar.

Perşembe günü, Rusya merkez bankası milletvekillerinin yerel kripto ile ilgili faaliyetleri etkin bir şekilde yasaklamak için düzenlemeleri uygulamaları gerektiğini öne sürdü. Ancak banka, bunun özel vatandaşlar tarafından kripto mülkiyetinin yasaklanmasını önermediğini açıkça belirtti. Bunun yerine teklif, Rus kurumsal yatırımcılarını, finansal altyapı sağlayıcılarını ve kripto işlemlerini kolaylaştırabilecek diğer kuruluşları hedefliyor.

Teklif, bir kripto borsası olan Binance’in bu ayın başlarında bu ülkelerdeki işlerini geliştirmeye yardımcı olmaları için Rusya ve Ukrayna’dan eski hükümet yetkililerini işe aldığını duyurmasının ardından geldi.

Perşembe günkü fiyat artışının kanıtladığı gibi, bazı tüccarlar Rusya’nın önerilen kripto yasağından etkilenmemiş görünüyor.

Ancak, bazı analistler bitcoin fiyatındaki istikrara rağmen temkinli davranıyor. FxPro analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “41 bin doların altındaki düşüşlerde satın almak, bir haftadan uzun süredir düşük seviyeli bir düşüş trendi devam ettiğinden, BTC henüz iyimserlik için bir neden değil” dedi.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 42615 $, +2. %26

●Eter (ETH): 3189 $, +2. %43

●S&P 500 günlük kapanış: 4483$, -1. %10

●Altın: Ons başına 1839$, −0. %24

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: % 1.83

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk’te bulunabilir. com/endeksler.

Volatilite sıkıştırması

Kripto piyasasındaki oynaklık, özellikle bitcoin 40.000 ila 45.000 $ arasında dar bir aralıkta işlem görmeye devam ederken, geçen ay düşüyor.

Singapur merkezli bir kripto ticaret şirketi olan QCP Capital, bir Telegram duyurusunda oynaklık koşullarını “sinir bozucu” olarak nitelendirdi. QCP, “Risklerin çok olumsuz seviyelere geri dönmesiyle (çağrılardan daha pahalıya mal oluyor) açıkça bazı aşağı yönlü gerginlikler var” diye yazdı.

Aşağıdaki grafik, bitcoin’in %30 ve %40 civarında düşük seviyelere yaklaşan gerçekleşen volatilitelerini gösteriyor, bu da sık fiyat dalgalanmalarına güvenen bazı opsiyon tüccarlarını zorlaştırıyor. QCP, bazı oynaklık pozisyonlarını etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Şimdilik, bazı tüccarlar bitcoin ve Nasdaq 100 Endeksi arasındaki yakın ilişkiyi izliyor. Teknoloji hisselerindeki artan oynaklık, kısa vadede kripto fiyatlarındaki hareketleri belirleyebilir.

Bitcoin gerçekleşen oynaklıklar (Skew)

Altcoin toplaması

  • Bir EOS rönesansı: EOS’un arkasındaki topluluk, ağın orijinal geliştiricisi Dan Larimer ile teknik bağlarını yenileyerek kendini düzeltmeye çalışıyor. blok zinciri sevgilim Block’tan ayrılan Larimer. One – EOS’un artık yabancılaşmış ana şirketi – geçen Ocak, 2017’de öncülük ettiği yazılıma teknik katkılarını artırıyor. Daha fazlasını buradan okuyun.
  • Solana NFT patlaması: Solana blok zincirindeki değiştirilemez token (NFT) satışları bu ay ilk kez toplam hacimde 1 milyar doları aştı. Bazı geliştiriciler, Ethereum’a kıyasla blok zinciri ağındaki daha düşük işlem ücretleri nedeniyle Solana tabanlı NFT’leri tercih ediyor. Solana’nın SOL tokeni, aynı dönemde ETH’deki %14’lük düşüşe kıyasla bu yıl şu ana kadar yaklaşık %20 düştü. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Prada, Adidas, Polygon’da NFT projesini başlattı: İtalyan lüks moda evi Prada ve yakın zamanda metaverse’e girişen spor giyim devi Adidas, Polygon ağı üzerine inşa edilmiş yeni bir misli olmayan token (NFT) projesini başlatmak için güçlerini birleştirdi. Proje, hayranların kendi tasarımlarına katkıda bulunmalarına izin verecek.

İlgili haberler

  • Kongre İşitme Sistemi Kripto Enerji Kullanımını Hedefe Getiriyor
  • Animoca Markaları Önde $6. Merkezi Olmayan Borsa Soma için 5 Milyonluk Tur. finans
  • Merkezi Olmayan Bulut Hizmeti Aleph. 10 Milyon Dolar Artırdım
  • Jefferies, NFT Pazarının 2025 yılına kadar 80 Milyar Dolardan Fazla Değere Ulaştığını Görüyor

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü yükselişle kapattı.

En büyük kazananlar:

Varlık Kasa İadeler Sektör
Kozmos ATOM +10. %0 Akıllı Sözleşme Platformu
İnternet Bilgisayarı ICP +3. %6 Bilgisayar
Çokgen MATIC +3. %1 Akıllı Sözleşme Platformu

En büyük kaybedenler:

Varlık Kasa İadeler Sektör
Ethereum Klasik vb. -0. %6 Akıllı Sözleşme Platformu
Filecoin FIL -0. %1 Bilgisayar

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.