Kripto Bilgi

Pazar Paketi: Yatırımcılar Tedbirli Kaldıkça Kripto Para Birimleri Geri Çekiliyor

Bitcoin Perşembe günü 43.000 doların altına düştü ve satın alma faaliyetinde bir yavaşlama olduğunu gösterdi.

Ether’deki %3’lük düşüşe kıyasla kripto para biriminin fiyatı geçen hafta kabaca sabit kaldı. Bazı alternatif kripto para birimleri (altcoinler) arasındaki fiyat hareketleri, özellikle BTC’ye göre geçtiğimiz hafta dalgalı seyretti ve bu durum tüccarlar arasındaki bazı belirsizliği yansıtabilir.

İngiltere’de bir analist olan Marcus Sotiriou, “Çarşamba günü açıklanacak olan [ABD tüketici fiyat endeksinin] beklentisiyle, son haftalarda birçoğunun kriptoya maruz kalmayı riske atıyor ve azaltıyor gibi görünüyor,” dedi. tabanlı dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock, CoinDesk’e bir e-posta yazdı. Yine de, bazı alıcılar en azından son 24 saat içinde eylemde bulunmadılar.

Düzenleyici gelişmeler kripto tüccarları arasındaki havayı bozabilirdi. Perşembe günü, yerel medya Pakistan hükümetinin ve merkez bankasının kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamak istediğini bildirdi. Sunum, ülkenin merkez bankası tarafından ilk kez net bir pozisyon alınıyor.

Şimdilik, teknik analize göre bitcoin 40.000 dolar destek ile 44.000 dolar direnç arasında sıkıştı.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): $42712, -2. %69

●Eter (ETH): 3270$, -3. %33

●S&P 500 günlük kapanış: 4659$, -1. %42

●Altın: Ons başına 1821$, −0. %32

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: 1. %71

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk’te bulunabilir. com/endeksler.

Opsiyon tüccarları arasında karışık görüş

Kripto veri sağlayıcısı Skew’e göre, bitcoin opsiyon piyasası, BTC’nin Mart ayında 35.000 doların üzerinde işlem görmesi için kabaca %70 olasılık veriyor. Bu beklenti, alıcılar kısa vadeli ivmeyi sürdürebildikleri sürece, 40.000 $ fiyat seviyesi civarındaki mevcut teknik destek aralığı ile uyumludur.

Son sipariş yerleşimlerine bakılırsa, opsiyon tüccarları arasındaki duygu karışık görünüyor.

Kripto ticaret şirketi QCP Capital bir Telegram duyurusunda, “42.000 Ocak BTC araması satın alan keskin bir opsiyon oyuncusu, 44.000 $ spot BTC seviyesi civarındakilerden kâr etmeye başladı ve doğal olarak orada bir miktar direnç yarattı” dedi.

QCP, “Opsiyon piyasası büyümeye devam ettikçe, opsiyon faaliyetinin spot hareketlerini giderek daha fazla dikte edeceğini düşünüyoruz” diye yazdı.

Firma, BTC opsiyon oynaklık eğrisinin ön ucundaki çöküşü de not etti, bu son fiyat sıçramasıyla tutarlı değildi. Şimdilik, volatilitedeki düşüş, QCP’ye göre, özellikle bu yıl makroekonomik belirsizlik göz önüne alındığında, dalgalı fiyat hareketinin devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin ima edilen oynaklık (Skew)

Bitcoin fonlama oranlarını izleyin

Analistler ayrıca bitcoin’in ortalama fonlama oranını veya büyük borsalarda listelenen kalıcı vadeli işlemlerde uzun pozisyon tutmanın maliyetini de izliyorlar. Fonlama oranları, fiyatta yukarı veya aşağı yönlü pozisyon alan tüccarlar arasındaki kanaat düzeyine işaret edebilir.

“Fonlama oranları pozitif (yeşil) olduğunda, tüccarlar karşı tarafa ticaretin kısa tarafını alması için bir prim ödüyorlar. Fonlama oranları negatif (kırmızı) olduğunda, tüccarlar karşı tarafa uzun vadeli almak için bir prim ödüyorlar FundStrat dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell bir raporda yazdı.

Mevcut negatif okuma birkaç gün daha devam ederse, Farrell’e göre BTC satıcılarının pozisyonlardan çıkmaya başlayacağına işaret edebilir.

Bitcoin fonlama oranları (Glassnode)

Altcoin toplaması

  • Solana, BofA’nın onayından sonra kazanç sağladı ancak kısa süre sonra geri çekildi: Bank of America, bir araştırma notunda Solana protokolünün düşük ücretleri ve yüksek işlem hızlarının onu “dijital varlık ekosisteminin vizesi” yaptığını söylemesinin ardından geldi. Hatta Ethereum’un akıllı sözleşme özellikli blok zincirleri arasında lider olarak mevcut konumunu bile gasp edebilir. Visa ise kriptoda da oyuncu olmak istiyor. Kendisini fiat dünyası ile kripto arasında ve hatta kripto dünyası içinde bir köprü olarak görüyor. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Near, Büyük Kripto Yatırım Şirketlerinden 150 Milyon Dolar Artırdı: Near’ın son zammı, ağ büyük bir DeFi baskısına hazırlanırken, alanın en yüksek profilli yatırımcılarından bazılarını devreye sokuyor. Su Zhu’nun Three Arrows Capital’i, Mechanism Capital, Dragonfly Capital, Andreessen Horowitz (a16z), Jump, Alameda, Zee Prime ve Amber Group gibi kripto odaklı büyük fonların katılımıyla 150 milyon dolarlık finansman koşusuna öncülük etti. Burada daha fazlasını okuyun.
  • DeFi Alliance ‘Alliance DAO’ Oldu: Sushi’den Olympus DAO’ya uzanan platformların kuluçka merkezi olan DeFi Alliance, Perşembe günü kendisini “Alliance DAO” olarak yeniden adlandırdı. Kripto yatırımcılarından, yöneticilerden, takas edilemeyen token (NFT) boğalarından ve hatta boksör Jake Paul’den kim kimdir, kendine özgü “dijital başlangıç ​​ulusunu” destekledi. Danny Nelson’a göre, projenin kurucusu Imran Khan’a göre, Libra’nın ortak yaratıcısı Morgan Beller’den OpenSea’nin Devin Finzer’ına kadar yaklaşık 300 katkıda bulunan kişi finansman sağladı. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Politika Danışmanı Olarak CoinFund’a Katıldı
  • Gemini, Kripto Varlık Yönetim Platformu Bitria’yı Satın Aldı; Açıklanmayan Şartlar
  • Bitcoin Miner Rhodium’un Planlanan Halka Arzının Değeri 796 Milyon Dolara Kadar
  • Allbridge, Zincirler Arası Token Köprüsünü Genişletmek için 2 Milyon Dolar Artırdı
  • Seashell Gizli Moddan ‘Enflasyona Dayanıklı’ Yüksek Getirili Tasarruf Hesaplarıyla Çıkıyor

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü düşüşle kapattı.

En büyük kazananlar:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Dogecoin DOGE +4. %0 Para birimi

En büyük kaybedenler:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Algorand ALGO −7. %6 Akıllı Sözleşme Platformu
Kozmos ATOM −7. %1 Akıllı Sözleşme Platformu
Zincir bağlantı bağlantı −6. %8 Bilgisayar

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.