Kripto Bilgi

Peter Brandt, Bitcoin’in Düzeltmesi Şimdilik Devam Ediyor, Ama Sonunda ‘Parabolik’ Olabilir Diyor

Son kripto satışları, uzun vadeli bir yükseliş trendi içinde sadece bir taban olabilir. Bu, bir araştırma ve ticaret firması olan Factor LLC’nin CEO’su grafik uzmanı Peter Brandt’e göre.

Bitcoin’in (BTC) 200.000$’a ulaşması için ne gerektiği sorulduğunda Brandt, “Bence parabolik bir temelde yükselecek bir pazar alacak – ve bitcoin’in yaptığı da bu” dedi.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 37.000$ civarında işlem görüyordu ve Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan %45 düştü. Bazı tüccarlar geçen hafta uzun pozisyonları tasfiye etmek zorunda kaldıkça keskin satış hızlandı.

  • Brandt, Salı günü CoinDesk’in “First Mover” programında yaptığı röportajda, “Bitcoin’de önceki kısa vadeli diplerde gördüğümüz türden bir hacim genişlemesi görmedik” dedi.
  • Fiyat düşüşlerindeki yüksek işlem hacmi, genellikle satıcılar arasında kapitülasyon sinyali verir. Bu, Brandt’e göre “30.000 doların altında ve 27.000 doların altında bir düşüşe” yol açabilecek daha fazla olumsuzluğun muhtemel olduğu anlamına geliyor.
  • “Önümüzdeki 30 ila 60 gün içinde bir satıcının paniğe kapılmasına neden olabiliriz,” dedi Brandt.
  • Şu an için BTC, 33.000 ile 42.000 $ arasında dar bir fiyat aralığında kilitli durumda ve hisse senetleri ile adım adım işlem görüyor.
  • “Bitcoin’de %50’lik bir düşüş gördükten sonra, şimdi uzun vadeli bir anlatıya yeniden başlamanın zamanı geldi” dedi Brandt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.