Alt Coin

Piyasa Çökerken Balinalar Bu 2 Altcoin’den Daha Fazla Alıyor!

Kripto piyasasındaki düzeltme %20’lere derinleşirken, Bitcoin ve birçok büyük hacimli altcoin ATH düzeylerinden yarı yarıya uzaklaştı. Aktüel Whalestats bilgileri, tanınan göğüs token Shiba Inu (SHIB) üzere küçük durumların daha fazla trader’in dikkatini çektiğini paylaşıyor. Bu yazıda, mevcut piyasa düşüşünde balinaların en çok satın aldığı 2 altcoin projesine göz atıyoruz.

Shiba’nın adres aktifliği artıyor

Birçok kişisel yatırımcıya ek olarak, Shiba Inu, en büyük 1.000 Ethereum balinasını izleyen WhaleStats’a nazaran etkin adres sayında %88’lik bir artış gösterdi. Cüzdan faaliyetlerindeki bu artış, kurumsal fonların süreç yapmaya başladığını yahut diğer bir manipülasyonun hazırlıklarına işaret edebilir. Analist Tomiwabold Olajide’ye nazaran Shiba’nın fiyat hareketleri artan satış aktivitesini de tetikliyor. TradingView bilgilerine nazaran Shiba Inu, son dört günde kıymetinin yaklaşık %15’ini kaybetti.

Shiba Inu balinaları daha fazla satın alıyor

Ocak ayında derinleşen piyasa düzeltmesinden evvel, Shiba Inu balinaları, göğüs token’in birinci sıra konumunu korumak için FTX Token’e (FTT) savaş ilan ettiler. Süreç öncesinde Shiba’nın balina cüzdanlarındaki dominansı %5’e geriledi, bu FTT’nin Ethereum ağındaki en büyük balina konumunu birinci sıraya ulaştırdı. Mevcut durumda, 300 milyon dolarlık dayanak ile SHIB 1,7 milyar dolar (%14.74) ile liderliğini sürdürüyor.

Altcoin balinası MATIC durumuna 10 milyon dolarlık ekleme yaptı

Gün içindeki başka WhaleStats bildirimi, cüzdanında hali hazırda 20 milyon MATIC bulunan balinanın 10.8 milyon dolar pahasındaki 4.84 milyon MATIC alımıydı. Bilgiler, toplam bakiyesi 42 milyon dolar olan balinanın MATIC’i tercih ettiğini gösteriyor. Büyük cüzdanların Polygon eğilimi projenin son ekosistem yol haritasına bağlanabilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Polygon, ekosistemini büyüteceğinin birinci haberlerini geçtiğimiz aylarda paylaştı ve sadece Aralık 2021’de 7.200 yeni geliştiriciyi ağırladı. Altcoin projesinin şu anda 10 milyondan fazla eşsiz faal kullanıcısı var ve bu da yararda büyüme olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.