Alt Coin

Piyasa Çöktü: Yalnızca O 4 Altcoin Tahtadan Uçuyor!

Geride bıraktığımız 24 saat boyunca Bitcoin (BTC) düşüşünü devam ettirdi ve 40.685 dolara kadar geriledi. Bunun tesiriyle haftanın son gününde Ethereum (ETH) 3.100 dolar, Binance Coin (BNB) 440 dolar civarına geri çekildi. Büyük kripto para üniteleri 2 günlük ve haftalık bazda yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşarken piyasa bedeli ile birinci 100’de yer alan 4 altcoin kıymet kazandı.

Bu 4 altcoin, günün en çok kazananları oldu

Günün en çok bedel kazanan altcoin’i, pek bilinmeyen ve birinci 100’e yeni girmiş olan bir coin oldu. Counos X (CCXX), yüzde 75.27’lik bir yükseliş yaşadı. 1 Haziran 2019’da İsviçre merkezli bir grup tarafından piyasaya sürülen Counos X, kendisinin bilhassa fiat para ile kolay değişim için ödemeleri kolaylaştırmak ve satın alma faturalarını temizlemek için tasarlandığını söylüyor. Toplumsal medya hesaplarının pek faal olmadığını ve yükselişinin arkasındaki sebebin ne olduğunun muhakkak olmadığını belirtmekte yarar var.

İkinci olarak ağın verimliliğini ve birlikte çalışabilirliğini azaltmadan Blockchain’leri ve ağları global ölçekte birbirine bağlamak gayesiyle Haziran 2018’de piyasaya sürülen Quant (QNT) yüzde 11.57 yükseldi. Üçüncü olarak Cosmos (ATOM) yüzde 11.13 paha kazandı. ATOM’un fiyatının yükselmesinin gerisindeki nedenler ortasında Ethereum Virtual Machine (EVM) protokolünü uyumlu hale getiren bir çapraz zincir köprüsünün piyasaya sürülmesi ve bağlı zincirlerin ve uygulamaların ekosistemini süratle genişletecek olan Theta yükseltmesi üzere faktörler yer alıyor.

Son olarak, Samsung ile iştiraki ile gündeme damga vuran metaverse coin’i Decentraland (MANA) yükseliş yaşadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Samsung, metaverse Decentraland’de kendi sanal mağazasını açtı. Duyurunun akabinde sert yükselen coin, yüzde 9.5 ile ivmesini sürdürüyor üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.