Bitcoin

“Piyasa Çöküşü Yakın” Uzman: Altın ve Bu 3’ünden Topluyorum!

“Zengin Baba Fakir Baba” isimli kitabın müellifi Robert Kiyosaki, önde gelen kripto para ünitesi Bitcoin’in son fiyat volatilitesine karşın yaklaşmakta olan bir piyasa erimesinin BTC için “iyi haber” olacağını söyledi. Kiyosaki ayrıyeten, altın ve gümüşü tercih ettiğini paylaştı. Kriptokoin.com olarak analistin yorumlarını aktarıyoruz…

Kiyosaki altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’u tercih ediyor

Stanberry Research’ten Danielle Cambone ile yaptığı röportajda Kiyosaki, kripto ve kıymetli metal sahiplerinin yararlanacağı büyük bir piyasa çöküşüne ait iddialarını yineliyor. Gümüş konusunda epey tutucu olduğu belirten Kiyosaki, Bitcoin’i de desteklediğini söyleyerek “ben sağlam varlık adamıyım,” sözlerini kullanıyor. Yani, piyasadaki çöküşün kendisi üzere olanlar için yeterli haber olduğunu söylüyor.

Müellif, sağlam varlıklara erken giriş noktalarına sahip olanların, finansal bir felaketin tetiklediği çok volatilite konusunda endişelenmek zorunda kalmayacaklarını söylemeye devam ediyor. “Zengin babamın bana dediği üzere, ‘Satarken değil, satın alırken kar elde edilir’” diyor. Bu nedenle her vakit piyasaya erken girmek istenildiğini belirtiyor.   Kiyosaki, sıfır karşı taraf riskine sahip oldukları için kıymetli metalleri ve Federal Rezerv ve finansal sistemin kapsamı dışındaki ağlar oldukları için Bitcoin ve Ethereum’u tercih ettiğini söylüyor ve aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Altın ve gümüş ‘Tanrı’nın parasıdır’. Altın ve gümüşün karşı taraf riski yoktur. Periyodik tablonun elemanlarıdır. Bitcoin, Ethereum ile birebir bir ağ sistemidir, Fed’in denetimi dışında bir ağdır. Beşerler Fed’in Bitcoin’i sonlandıracağını söylediğinde, bunun mümkün olduğu bunu Çin’de yaptıklarını söylediler. [ama] bugün her şey mümkün. Bu yüzden yalnızca benim üzere aptalları dinlerdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.