Kripto Bilgi

Piyasa Değerlendirmesi Yıl Sonu İncelemesi: Coinbase Halka Açılırken Bitcoin Zirvede

Merhaba, Pazar Paketi okuyucuları! 2021’in son iki haftasında, bu alanı kripto para piyasalarında yılın en dramatik anlarını özetlemek ve küresel finansın bu hızla gelişen köşesinden önemli dersleri vurgulamak için kullanıyoruz. 20 Aralık’ta başlayan ve 30 Aralık’a kadar devam eden sekiz gönderiden oluşan bir dizide, bu yıl kripto pazarlarını neyin sarstığını özetleyeceğiz. (En son dijital varlık fiyatları ve haber başlıkları için lütfen aşağı kaydırın.)

Salı günkü bölümde, Ocak ve Şubat aylarında bitcoin ve dogecoin’de fiyat artışlarını körükleyen sosyal medya çılgınlığını belgeledik. Bugün, Tesla’nın bitcoin’e katılımının Şubat ve Mart aylarında fiyatları nasıl daha da yükselttiğini göstereceğiz. ABD kripto para borsası Coinbase’in Nisan ayında doğrudan hisse senedi listelenmesine yol açan bir yutturmaca ve coşku vardı, ancak ralli hızla firar etti.

Tesla’dan Coinbase’e bitcoin yükseldi, sonra düştü

Bitcoin fiyatı, Tesla’nın 1 dolar yatırım yaptığını açıklamasının ardından Şubat ayında 50.000 doların üzerine çıktı. 5 milyar BTC.

Piyasa tepkisi, 19$’a bir tişört teklif etmek için acele eden girişimci bir tişört satıcısında biraz fırsatçılığa ilham verdi. 99, elektrikli araç üreticisinin milyarder CEO’su Elon Musk’a atıfta bulunan “Elon’s Candle” sözleriyle. “Mum”, Misk kaynaklı fiyat patlamasının bir sonucu olarak bitcoin fiyat tablosunda görünen dramatik kalıba atıfta bulundu:

“Elon’s Candle” Tişört (The Doge Store)

Mart ayında Musk, tüketicilerin “artık bitcoin ile bir Tesla satın alabileceğini” belirten bir tweet ile dramayı hızlandırdı. ”

Duyurular, en eski kripto para birimi olan bitcoin’i ilk kez daha önce düşünülemez olan 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine doğru itmeye yardımcı oldu.

Ancak profesyonel bir fiyat tablosu okuyucusunun bakış açısından, bitcoin “fazla satın alınmış” gibi görünüyordu; Bu terim, piyasadaki yükselişin muhtemelen çok ileri gittiği, çok hızlı olduğu ve yeni, yükseltilmiş eşikteki satın alma ilgisinin altında yatan seviyeyle doğrulanmadığı anlamına geliyordu.

Yine, bitcoin daha da düştü ve 30.000$ civarındaki 50 günlük hareketli fiyat ortalamasına geri döndü. Görünüşe göre, alıcıların yeniden ilgilenmeye başladığı bir seviyeydi.

Piyasa istikrarı, tüccarlara bir sinyal verdi: Bitcoin, 2021’e başladığı fiyatın üzerinde, 29.112 dolardan tutundu. Bu, yenilenen iyimserliğin nedeniydi.

Geleneksel finansal medyadaki haber başlıkları ve nefes nefese yorumcular, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in yaklaşmakta olan doğrudan hisse senedi listesinin altını çizmeye başladığında, bitcoin rallisi yeniden başladı.

Önümüzdeki aylarda fiyat iki katından fazla olacak, bu da kripto para piyasalarının ne kadar değişken olabileceğini hatırlatıyor.

Bitcoin günlük fiyat tablosu (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Coinbase halka açılıyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto borsasının Nasdaq’taki doğrudan hisse listesini görüşmek üzere 14 Nisan 2021’de CNBC’ye gitti. (CNBC, CoinDesk tarafından değiştirildi)

14 Nisan’da, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Nasdaq borsasında COIN senedi sembolü altında doğrudan hisse senedi listelemesiyle yayına girdi.

Rakip kripto para borsası Bitstamp’ın ABD başkanı Hunter Merghart CoinDesk’e verdiği bir röportajda, “Bu, hızla olgunlaşan bir pazar için daha büyük bir güvenilirlik anını ifade ettiğinden, dijital varlık endüstrisi için bir dönüm noktasıdır” dedi. .

COIN hissesi için 381$’lık ilk işlem fiyatı, bir gün önce Nasdaq tarafından yayınlanan 250$’lık referans fiyatının %52 üzerinde etkileyiciydi. Ancak bu yüksek fiyat seviyesi bile, hisse başına 600$’a kadar değişen bazı tahminlerle, hisse senedi analistleri tarafından yakın zamanda yayınlanan bazı fiyat hedeflerinin oldukça altındaydı.

COIN hisselerinin aniden daha da yukarı çıkamaması, fiyatların sürekli yükselmesine alışmış bir kripto piyasası için sönüyor gibi görünüyordu.

İşlemin ilk gününün sonunda, COIN’in hisse senedi fiyatı 342$’a düştü.

Bitcoin piyasasına sönen ruhlar yayıldı: Kripto para borsasının merakla beklenen halka açık ticaret çıkışının, önceki birkaç ay içinde BTC’deki iki kat fiyat artışını sürdürmek için yeterli olmadığı ortaya çıktı.

Bitcoin 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800$ civarında durdu ve hızla keskin bir satışa girdi. Aşağıdaki grafik, tipik olarak fiyat düşüşünden önce gelen günlük göreli güç endeksindeki (RSI) daha düşük seviyelerle tanımlanan yavaşlayan fiyat momentumunu göstermektedir.

Bitcoin günlük fiyat tablosu (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Merakla beklenen COIN’in doğrudan listelenmesi, klasik bir “söylentiyi satın al, gerçeği sat” etkinliğine dönüştü. Geriye dönüp bakıldığında, Coinbase IPO’nun tarihi bitcoin’in zirvesiyle aynı zamana denk gelecek.

Hem deneyimli kripto tüccarları hem de yeni başlayanlar için bu bölüm, çok yüksek fiyat tahminlerinin, coşkulu rallilerin ve Coinbase doğrudan hisse senedi listelemesi gibi dönüm noktalarının bile sonunda kararsız ve kötü şöhretli kripto para birimi gerçeğiyle nasıl baş başa geldiğine dair yeni bir ders verdi. piyasalar ve gerçekçi değerlendirmeler.

İlgili haberler

 • Uniswap, MATIC’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Çıkaran Çokgen Üzerinde Başlatıldı
 • NEAR Token’lar UST Entegrasyonundan Sonra %20’yi Aşar
 • Bitcoin Madenciliği Karlılığı Yıldız Yılından Sonra Düşmeye Başlıyor: Araştırma
 • Kripto Madenci Kovanı Üçüncü Çeyrekte Daha Fazla Bitcoin, Daha Az Eter Çıkardı
 • Coinbase Prime, Enfüzyon Sistemine Bağlantı ile Kurumsal Kripto Ticaretini Kolaylaştıracak
 • Arcade, NFT Destekli Krediler Sunmak için 15 Milyon Dolar Artırdı
 • Zarif, CoinFund Back ‘SPACE’ Metaverse Play 7 Milyon Dolarlık Artışla
 • Bu Kamera Arkası Kripto Firması 2021’de %2.000 Hesap Büyümesi Gördü
 • Justin Sun, Bezos’un Uzay Gemisinde Yer Almak İçin Gizlice 28 Milyon Dolarlık Teklif Sahibi Olduğunu Açıkladı
 • Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Blockchain Startup’ın Çalışmasını Çaldığı İddiasıyla Dava Edildi
 • Ethereum’un Kintsugi Testnet’i Proof-of-Stake için Ne Anlama Geliyor?
 • Kurumsal Yatırımcılar için Güvenli Bir Kripto Altyapısı Oluşturma
 • Döngü Nedir ve Yükselişini Ne Sürdürüyor?

Son fiyatlar

 • Bitcoin (BTC): 48.973 dolar. 01, +0. %8
 • Eter (ETH): 4.005 ABD Doları, -0. %1
 • S&P 500: +%1
 • Altın (ons başına): 1.805 $, +0. %9
 • 10 yıllık Hazine getirisi, 0, 005 yüzde puan düşüşle 1, 456 oranında kapandı

CoinDesk 20

CoinDesk 20 dijital varlıkları arasında son 24 saat içinde en çok kazananlar ve kaybedenler:

En çok kazananlar:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM +22. %5 Akıllı Sözleşme Platformu
Çokgen MATIC +13. %5 Akıllı Sözleşme Platformu
Polkadot NOKTA +11. %1 Akıllı Sözleşme Platformu

En büyük kaybedenler:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Ethereum ETH -0. %1 Akıllı Sözleşme Platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.