Kripto Bilgi

Piyasa Kapsamı: Altcoinler Düşük Performans Gösterdikçe Bitcoin Stabilize Ediyor

Kripto para birimleri, geçen hafta keskin bir düşüşün ardından istikrar kazanmaya başlıyor. Bazı göstergeler, yatırımcı duyarlılığının, tipik olarak satın alma faaliyeti dönemlerinden önce gelen aşırı düşüş seviyelerinde olduğunu gösteriyor. Ancak diğer teknik önlemler, dalgalı fiyat hareketinin kısa vadede devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin, aynı dönemde SOL’deki %5’lik düşüşe ve ETH’deki kabaca sabit performansa karşılık, 35.000 ABD Dolarının üzerine çıktı ve son 24 saat içinde %3 arttı.

Yine de dip fiyat demek için çok erken olabilir. İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta analist olan Marcus Sotiriou, “Bence bir boğa/ayı piyasasının belirlenmesi, kurumların alana girmesiyle birlikte piyasanın yapısının büyük ölçüde değişmesi nedeniyle önceki döngüler kadar net değil” dedi. CoinDesk’e bir e-posta yazdı.

“Şimdi, bitcoin’in trend olan bir ortamdan ziyade değişen bir ortamda (yaklaşık 29.000 ila 69.000 $ arasında) olduğu açık” dedi.

Bir kripto finansal hizmetler firması olan Aximetria’nın kurucusu ve CEO’su Alex Axelrod, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “Yatırımcılar şimdilik fiyatın istikrara kavuşması konusunda daha istekli olduğundan Bitcoin’in toparlanması uzun bir ihtimal” dedi. Axelrod, bir arıza veya kırılmanın teyidi için 32.000 ila 40.000 $ arasındaki BTC fiyat seviyelerini izliyor.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 36925 $, +4. %41

●Eter (ETH): 2448 $, +0. %88

●S&P 500 günlük kapanış: $4410, +0. %28

●Altın: Ons başına 1842$, +0. %56

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: 1. %74

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk’te bulunabilir. com/endeksler.

Aşağıdaki grafik, bitcoin’in spot ticaret hacmindeki son artışı göstermektedir. Kısa vadeli tüccarlar, gelecekteki fiyat yönüne ilişkin belirsizliğe rağmen aktifler.

Bitcoin’in işlem hacmi (CoinDesk)

Kısa süreli tutucular sualtı

Blockchain verisine göre, çoğu kısa vadeli bitcoin sahibi için kayıplar artıyor.

Aşağıdaki grafik, kısa vadeli bitcoin sahibi arzının %18’inin zararda olduğunu (ortalama maliyet tabanının altında BTC ticareti) gösteriyor ve bu da daha fazla satışa işaret edebilir. 2018 ayı piyasası ve müteakip fiyat düzeltmeleri sırasında da benzer bir senaryo meydana geldi.

Yine de uzun vadeli bitcoin sahipleri son fiyat tabanlarından etkilenmemiş görünüyor. Bir kripto veri firması olan Glassnode Pazartesi günü bir blog yazısında, “Uzun vadeli hisse senedi arzının oranı aslında mütevazı bir yükseliş trendine döndü, bu da bu kohortun tasfiye etme konusundaki genel isteksizliğini gösteriyor” dedi.

Kar/zararda kısa vadeli bitcoin sahibi arzı (Glassnode)

Kripto fonları yeni sermaye çekiyor

Geçen hafta dijital varlık fonlarına girişler – arka arkaya beş haftalık çıkışın ardından – yatırımcıların fiyat tabanlarından yararlandığını gösteriyor.

Kripto para birimi fonları 14 dolar getirdi. Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, Cuma gününe kadar yedi gün boyunca 4 milyon yeni yatırımcı parası, üst üste beş haftalık bir çıkış serisine son verdi.

Geçen haftaki girişler, 13 dolar getiren bitcoin odaklı fonlar tarafından yönetildi. 8 milyon. Bu arada, ethereum odaklı fonlar 15 dolar zarar gördü. 6 milyon çıkış Burada daha fazlasını okuyun.

Altcoin toplaması

  • Solana, kripto piyasasındaki düşüş sırasında kayıplara öncülük etmek için %17 Kayıyor: Kripto piyasası Pazartesi günü ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemlerinde daha geniş bir düşüşü takip ettiğinden, başlıca kripto para birimleri 24 saat içinde %17 kadar düştü. Geçen Cuma, tüccarlar Solana’daki ağ tıkanıklığından şikayet ettiler ve bu tür bir erime ile gerçek sermayeyi çekme yeteneğinden şüphe ettiler. Solana, kısmen ölçeğe öncelik verdiği için büyük ticaret mağazaları için çekici olmuştur. Yine de, ağ aşırı kalabalıklaştığında, durabileceğini göstermiştir. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Luxor, Ethereum’da İş Kanıtı Mekanizmasını tutmaya çalışıyor: Kripto yazılım ve hizmet şirketi Luxor, madenciliği ağından kaldırmayı planlarken bile bir Ethereum madencilik havuzu başlatıyor. Aoyon Ashraf’a göre şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin ABD merkezli bir Ethereum madencilik havuzu sağlamak için Hut 8 ve Kuzey Amerika’daki birkaç perakende madenci de dahil olmak üzere büyük kurumsal madencilerle çalıştığını söyledi. Burada daha fazlasını okuyun.
  • OpenSea hatası, saldırganların popüler NFT’lerde büyük indirimler elde etmelerini sağlar: Fungible olmayan belirteçler (NFT) pazarındaki bir hata OpenSea, en az üç saldırganın birkaç NFT’de büyük indirimler elde etmesine ve büyük bir kar elde etmesine izin verdi. Eliza Gkritsi’ye göre, 31 Aralık gibi erken bir tarihte keşfedilen hata, saldırganların NFT’leri daha eski ve daha düşük fiyatlarla satın almalarına ve bunları yüksek bir kârla satmalarına izin verdi. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • Coinbase, Kamu Politikası Ekibini Yönetmek için SEC Danışmanı Thaya Knight’ı Dinliyor
  • Bank of America, ABD CBDC’nin Doların Dünya Rezerv Para Birimi Olarak Statüsünü Koruyacağını Söyledi
  • Çin Hükümeti Metaverse Ticari Marka Başvurularını Reddetti: Rapor
  • Singapur VC Blockchain Kurucuları Yeni Fon için 75 Milyon Dolar Artırdı

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü düşüşle kapattı.

En çok kazananlar:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Kozmos ATOM +17. %5 Akıllı Sözleşme Platformu
Yıldız XLM +10. %9 Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC +9. %8 Para birimi

En büyük kaybedenler:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Solana SOL −3. %0 Akıllı Sözleşme Platformu
Filecoin FIL −1. %5 Bilgisayar
Çokgen MATIC −1. %2 Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.