Kripto Bilgi

Piyasa Kapsamı: Altcoinler Liderliği Alırken Bitcoin Rallileri

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri Cuma günü ralli yaparak birkaç gün önceki kayıpları tersine çevirdi. Alternatif kripto para birimleri (altcoinler), dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan eterden (ETH) daha iyi performans gösterdi ve BTC’deki %11’lik artışa kıyasla son 24 saatte %13 değer kazandı.

NEAR, yavaş işlem oranları da dahil olmak üzere rakiplerinin sınırlamalarının üstesinden gelmeyi amaçlayan bir katman bir blok zinciri olan Near Protocol ile ilişkili token, son 24 saat içinde %20’ye kadar yükseldi. Bitcoin’e göre altcoinlerdeki artış, kripto yatırımcıları arasında daha büyük bir risk iştahını yansıtabilir.

FxPro analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “Geçen yılın sonlarından bu yana, altcoinlerin büyümeye dönmesi ve ilk kripto para biriminden daha iyi performans göstermesi için bitcoin’in sakinleşmesinin bile yeterli olduğuna dair sürekli bir eğilim var” dedi.

Teknik göstergeler, alıcılar hafta sonu boyunca 37.000$’ın üzerinde desteği sürdürebilirse, bitcoin için ek fiyat artışlarına işaret ediyor. Ayrıca, 40.000 doların üzerinde belirleyici bir hareket, bir toparlanma aşamasının başladığını gösterebilir.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, göreceli güç endeksi (RSI) ve bitcoin seçeneklerinde satım/çağrı oranındaki altı ayın en yüksek seviyesi gibi çeşitli göstergeler, kripto piyasasında aşırı düşüş sinyalleri verdi. Bazı analistler, Temmuz 2020 fiyatının 28.000 BTC’de düşmesinden sonra meydana gelene benzer şekilde, kripto alıcılarının geri dönmesini bekliyor.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): $40569, %+11.34

●Eter (ETH): 2955 $, +%14,17

●S&P 500 günlük kapanışı: 4501 $, +%0,52

●Altın: Ons başına 1808$, +%0,12

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1,93

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınmıştır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Kısa tasfiye artışı

Cuma günkü kripto rallisi birçok açığa satış satıcısını pozisyonları tasfiye etmeye zorladı.

Tasfiye, bir borsa, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir güvenlik mekanizması olarak bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında meydana gelir. Bu öncelikle vadeli işlemlerde olur.

Daha büyük bir fiyat artışına tepki gösteren ether yatırımcıları, son 24 saat içinde bitcoin yatırımcılarından daha fazla sayıda kısa pozisyonlardan çıktı. Aşağıdaki grafik aşırı kısa süreli bir sıkışmayı göstermese de, 20 Ocak’taki çöküşten bu yana uzun vadeli likidasyonlardaki istikrarlı düşüş, satış baskısının azalmaya başladığı anlamına gelebilir.

FundStrat Cuma günü bir notta, “Momentumun büyük bir kısmı, son 24 saat içinde BTC ve ETH için 160 milyon dolarlık birleşik açığa satıştan kaynaklanıyor” diye yazdı. Bu, kripto spot piyasasındaki hızlanan fiyat hareketlerinden kısmen büyük tasfiyelerin sorumlu olduğu anlamına geliyor.

Ether toplam tasfiyeleri (Coinglass)

Değer bölgesine giriliyor

Şimdilik, tüccarlar BTC ve ETH’deki yakındaki direnç seviyelerini yakından takip ediyor. Hafta sonu boyunca işlem hacmindeki sürekli artış, daha fazla satın alma faaliyetini teşvik edebilir.

“Ether için önemli bir sınır 3 bin dolar işareti olacak. Bu seviyenin üzerindeki fiyatta bir geri dönüş, alıcıları daha da teşvik edebilir ve 2018 örneğini takip eden bir kripto kışı fikrini reddedebilir,” diye yazdı Kuptsikevich.

Bitcoin için bazı analistler, kripto para biriminin piyasa değeri-gerçekleşen değer oranını (MVRV) izliyor ve bu, BTC sahiplerinin toplam maliyet tabanını mevcut piyasa değerine göre karşılaştırıyor. Esasen bir “gerçeğe uygun değer” ölçüsüdür.

“MVRV oranı şu anda 1,5 civarında geziniyor, bu da daha fazla düşmesi için biraz yer bırakıyor. MVRV aynı seviyeye düşmesine rağmen, ~0,75-1,0 civarındaki tarihi düşükler tipik olarak sağlam uzun vadeli giriş noktaları olarak hizmet etti Geçen yaz BTC’nin rotasını tersine çevirmeden ve yeni [tüm zamanların en yüksek seviyelerine] çıkmadan önce gördük,” diye yazdı Delphi Digital bir blog yazısında.

Yine de birçok gösterge gibi MVRV kesin bir alım/satım sinyali değildir. Bazı analistler, bir fiyat toparlanmasını doğrulamak için MVRV’nin derin değer seviyelerinin üzerine çıktığını görmeyi tercih ediyor.

Bitcoin MVRV Oranı (Delphi Digital)

Altcoin toplaması

  • Metaverse belirteçlerinde dalgalı ticaret: Metaverse ile ilgili belirteçler, daha önce Facebook olarak bilinen Meta, bu hafta başlarında bir kazanç açıklamasında artırılmış ve sanal gerçeklik bölümünde 10 milyar dolarlık bir kayıp bildirdiği için son iki gün içinde bir darbe aldı. Bir geliştirici, bu gerilemenin diğer metaverselerin piyasa algısını doğrudan etkileyeceğini söyledi. Blockchain tabanlı oyunların tokenları Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND) ve Gala (GALA) son 24 saat içinde %12 kadar düştü, ancak kripto piyasası daha sonra Kuzey Amerika ticaretinde toparlandıkça kayıplar hızla geri çekildi. gün.
  • DeFi şüpheciliği: “Anladığımız kadarıyla, çoğu DeFi kredisi, diğer kripto sahiplerine aşırı teminatlandırılmış kripto kredileridir, böylece ikincisi ya (a) daha fazla kripto satın alabilir ya da (b) değerli kripto varlıklarına karşı likidite elde edebilir sermaye kazancı vergisi ödemeden. JPMorgan Asset and Wealth Management’ın piyasa ve yatırım stratejisi başkanı Michael Cembalest, bir raporda, her iki durumda da, kripto fiyatlarındaki büyük ve sürekli düşüşün kendisinde ayakta kalabilecek türden bir borç verme faaliyeti gibi görünmüyor” dedi. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Günlük tüccarlar Hindistan kripto vergisinden memnun değil: Crypto India’nın kurucu ortağı Aditya Singh, %1 TDS’nin çok fazla olduğunu ve yeterli alım satımla bir işletmenin ilk hesap sermayesinin önemli ölçüde tükeneceğini söyledi. Bununla birlikte, SHIB sahibi ve 2.000’den fazla Hindistan merkezli perakende yatırımcısı olan bir Telegram grubu olan Shiba Inu India Official’da moderatör olan Rajat Lalwani, yeni vergi yapısının uzun vadeli sahipleri için daha az endişe verici olduğunu söyledi. CoinDesk’in Omkar Godbole’undan daha fazlasını buradan okuyun.

İlgili haberler

  • Sen. Pat Toomey, Olimpiyatlar Başlarken Çin’in Dijital Yuanı Hakkında Uyarı Verdi
  • Binance CEO’su “Büyük” SMS Kimlik Avı Dolandırıcılığına Karşı Uyardı
  • ABD İstihdam Raporu Ocak Ayında Beklentileri Aşan 467.000 Kazanç Gösterdi
  • Japon Ticaret Evi Mitsui, Altın Bağlantılı Kripto Para Birimi Başlatacak: Rapor

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki dijital varlıklar günü yüksek kapattı.

En çok kazananlar:

Öğe Kayıt kodu İadeler Sektör
Ethereum ETH +14.2% Akıllı Sözleşme Platformu
Solana SOL +%14.0 Akıllı Sözleşme Platformu
Bitcoin BTC +11.3% Para birimi

Cuma günü CoinDesk 20’de kaybeden olmadı.

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.