Kripto Bilgi

Piyasa Kapsamı: Bitcoin Alıcıları Geri Dönerken Altcoinler Toplanıyor

Bitcoin Çarşamba günü 43.000 doların üzerine çıkarak iki aylık düşüş trendinden toparlanmanın devam ettiğini gösteriyor.

FTM, XLM ve popüler köpek temalı shiba inu (SHIB) jetonu gibi alternatif kripto para birimleri (altcoinler), son 24 saatte %10’dan fazla artışla yolu daha da yukarı çekti. Yükselen bir pazarda tipik olarak bitcoin’den daha iyi performans gösteren altcoinlerdeki ralli, tüccarlar arasında daha büyük bir risk iştahını yansıtıyor.

Yine de, oldukça spekülatif altcoinlerdeki rallinin bir geri çekilme nedeniyle olduğuna dair işaretler var. Arcane Research bir raporda, “1. katman sahnesinde, hem FTM hem de NEAR, büyük sermayeli tokenlerin önemli ölçüde üzerinde bir açık faiz-piyasa kapitalizasyon oranı görüyor” dedi.

“FTM’nin açık faiz büyümesine güçlü fiyat hareketi ve önemli ölçüde pozitif fonlama eşlik etti – mevcut seviyelerde FTM ticareti nispeten kalabalık görünüyor,” diye yazdı Arcane.

Bu arada, opsiyon tüccarları bitcoin’de daha az düşüş yaşıyor gibi görünüyor. Kripto türevleri araştırma firması Skew tarafından sağlanan verilere göre, aramalara göre satışların veya düşüş bahislerinin maliyetini ölçen bir haftalık put-call eğrisi, Pazartesi gününden bu yana %17’den yaklaşık %0’a düştü.

Son fiyatlar

 • Bitcoin (BTC): 43,905 dolar. 25, +2. %6
 • Eter (ETH): 3381 dolar. 68, +4. %4
 • S&P 500: 4762 dolar. 35, 0.28%
 • Altın: 1827$, +0. %47
 • 10 yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: $1. 735

Bazı analistler BTC için uzun vadeli bir yükseliş görünümü sürdürüyor ve mevcut satışların daha geniş bir dönüşümde yalnızca bir taban olduğunu öne sürüyor. Örneğin, Singapur merkezli bir kripto yatırım şirketi olan StackFunds, bu yıl 120.000 BTC fiyat hedefine sahip.

Yine de yatırımcıların oynaklığa karşı kendilerini hazırlamaları gerekecek. Stack Funds araştırma başkanı Lennard Neo bir raporda, “Yatırımcılar yeni bir enflasyon çağına girerken, kripto piyasalarının önümüzdeki birkaç ay içinde hisse senetlerinden taşan dalgalanmalara neden olacak şekilde son derece kopuk olmasını bekliyoruz.”

Bitcoin bir iyileşme aşamasına mı giriyor?

Crypto veri firması Glassnode bir blog yazısında, “Fiyattaki tutarlı düşüş trendlerinin bir yan ürünü, düşen bir bıçağı yakalamaya çalışan kendine güvenen uzun tüccarların tasfiyesidir” dedi. Bu, özellikle fiyattaki son düşüş eğilimi ve ardından tasfiyelerdeki artış göz önüne alındığında, BTC’nin kısa vadeli bir dibe yaklaştığı anlamına gelebilir.

Tasfiye, bir borsa, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir güvenlik mekanizması olarak bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında meydana gelir. Bu öncelikle vadeli işlemlerde olur.

Aşağıdaki grafik, kısa vadeli tüccarların veya fiyat düşüşü için konumlananların, BTC’nin geçen Temmuz’da meydana gelene benzer bir toparlanma aşamasına girmesi durumunda yakında tasfiyelerle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

Bitcoin uzun/kısa tasfiyeleri (Glassnode)

Altcoin toplaması

 • Near ve diğer FOAN jetonları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor: ​​Çarşamba günü tüm büyük kripto para birimleri fiyatları yükselirken, birkaç popüler jeton öne çıktı. Fantom (FTM), armoni (ONE), kozmos (ATOM) ve yakın (NEAR) %21’e kadar yükseldi. Kripto çevrelerindeki tüccarlar, ucuz ve hızlı ağları ile merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyeti için hazırlanmış katman 1 blok zincirleriyle ilişkili bir dizi token olan “FOAN” olarak bu tokenlerden oluşan bir sepete halk dilinde atıfta bulunur. Shaurya Malwa ve Lyllah Ledesma, FOAN sepetinin temellerinin tüccarlar için umut vaat ettiğini bildirdi. Burada daha fazlasını okuyun.
 • Ethereum bir stake etme dönüm noktasına ulaştı: Ethereum 2.0 Beacon Chain’deki ilk dört stake eden varlık şimdi kümülatif olarak toplam mevduatın %47,5’ini oluşturuyor ve Lido önemli bir sıçrama yapıyor. CoinDesk’ten Edward Oosterbaan’a göre, Lido ve RocketPool gibi merkezi olmayan stake sağlayıcıları, protokollerin farklı istemcileri çalıştıran çeşitli düğüm operatörlerini seçmesine ve konsantrasyon riskini çeşitlendirmesine izin vererek, Ethereum’un sağlığıyla yakından uyumlu hale geldi. Burada daha fazlasını okuyun.
 • Solana dijital varlık dünyasının Visa’sı oluyor: Solana blok zinciri, ölçeklenebilirliğe, düşük işlem ücretlerine ve kullanım kolaylığına odaklandığından “dijital varlık ekosisteminin vizesi” haline gelebilir. Bank of America bir araştırma notunda, zamanla Ethereum blok zincirinden pazar payı alabileceğini söyledi. Solana, mikro ödemeler ve oyun oynama gibi tüketici kullanım durumları için optimize edilmiştir. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

 • FinCEN, FDIC Dijital Kimlik Araçları için ‘Tech Sprint’ Düzenleyecek
 • SEC for Web 3 ETF ile Dosya Uygulamasını Basitleştirin
 • Rüşvet 4 Milyon Dolar Artırırken Oynamak İçin Öde Yönetim Steam’i Geliştirdi
 • Wikipedia, Çevresel Gerekçelerle Kripto Bağışlarını Kabul Etmeyi Durdurma Baskısıyla Karşı Karşıya
 • Hong Kong Para Otoritesi Kripto Varlıklar ve Stabilcoinler Üzerine Tartışma Belgesi Yayınladı

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü yükselişle kapattı.

En büyük kazananlar:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Yıldız XLM +10. %8 Akıllı Sözleşme Platformu
Kardano ADA +9. %5 Akıllı Sözleşme Platformu
Kozmos ATOM +8. %8 Akıllı Sözleşme Platformu

En büyük kaybedenler:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP -0. %2 Bilgisayar

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.