Kripto Bilgi

Piyasa Kapsamı: Ether 4K Dolara Yükseldikçe Altcoinler Daha İyi Performans Gösteriyor

Alternatif kripto para birimleri (altcoinler) Perşembe günü yükseliş eğiliminin kripto piyasalarına dönmesiyle gündemdeydi. Bitcoin (BTC), 200 günlük hareketli ortalamasının yakınında 46.000 $ civarında istikrar kazanmaya devam etti – bu, kırılması durumunda daha fazla satış baskısına yol açabilecek önemli bir teknik destek seviyesi.

Şimdilik, bitcoin aşırı satılmış gibi görünüyor ve son 24 saat içinde yaklaşık %2 düştü. Bu arada, eter (ETH), Solana’nın SOL tokeninde %4’lük bir artış ve aynı dönemde Terra’nın LUNA tokeninde %7’lik bir artışla karşılaştırıldığında, son 24 saat içinde kabaca yatay seyretti.

Bazı analistler, Çarşamba günkü Fed kararına yönelik boğa piyasası tepkisinin kısa ömürlü olabileceğini söylüyor. ABD Federal Rezervi, piyasa katılımcıları arasında yaygın olarak beklenen varlık alımlarının hızlandırılmış bir şekilde sona erdiğini duyurdu.

FxPro analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “Uzun vadeli yatırımcılar, riskli varlıklara olan talebi yavaş ama sürekli olarak azaltacak olan bu hareketler nedeniyle finansal koşulların doğal olarak sıkılaştığını gözden kaçırmamalı” dedi. “Kripto piyasası için ana risk, son birkaç ayda kripto talebinin bir kısmını ortadan kaldırmayı vaat eden bir parasal rejim değişikliği görmemizdir. ”

Son fiyatlar

 • Bitcoin (BTC): 47.944, -2 dolar. %80
 • Eter (ETH): 4.022 $, -1. %04
 • S&P 500: 4.668$, -0. %88
 • Altın: 1.799$, +1. %10
 • 10 yıllık Hazine getirisi %1,43’te kapattı

Ether desteğini koruyor

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, birkaç hafta süren dalgalı ticaretin ardından Perşembe günü kısaca 4.000 dolara dokundu. Kripto para birimi, BTC’deki %20’lik düşüşe kıyasla, geçen ay yaklaşık %4 düştü.

ETH, kısa vadeli geri çekilmeleri stabilize edebilecek 100 günlük hareketli ortalamasını (şu anda 3.900 $) destekliyor. Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), aynı zamanda, bir fiyat rallisinden önce gelen Eylül ayının sonundan bu yana en fazla satılan. Yine de, bitcoin’e benzer şekilde, yükseliş, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.800 $ ETH civarında sınırlı görünüyor.

Ether günlük fiyat tablosu (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Altcoin toplaması

 • Kurumlar Çığ’a göz atıyor: Kripto saklama şirketi BitGo, yüksek hızlı blok zincirine kurumsal ilginin son işareti olarak Avalanche’ın yerel tokeni AVAX’ı destekleyecek. BitGo’dan gelen haberler, Bank of America analistlerinin Avalanche’ın merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler ve oyun için Ethereum’a uygun bir alternatif olabileceğini söylemesinin ardından geldi. CoinDesk’ten Eli Tan’ın bildirdiğine göre, Bitstamp ve Bitbuy borsaları da dahil olmak üzere BitGo müşterilerinin kullanıcılarına AVAX sunmaları için kapıyı açıyor.
 • Badger’ın iade planı DAO yönetiminin sınırlarını test ediyor: 130 milyon dolarlık yıkıcı bir hacklemenin ardından BadgerDAO, merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) tarihinin en karmaşıkları arasında olabilecek iddialı bir iade planındaki ilk adımlarla ilerliyor, CoinDesk’ten Andrew Thurman bildirdi. BadgerDAO’nun mağdurları tazmin etme çabası, türünün şimdiye kadarki en büyüğü olabilir.
 • Melania Trump’ın NFT’si: Eski First Lady Melania Trump, Perşembe günü kendi NFT platformunu başlattığını duyurarak Twitter dünyasını şaşırttı. Bir basın açıklamasına göre, ilk kez değiştirilemez token sürümü “Melania’s Vision” başlıklı ve kendi kobalt mavisi gözlerinin suluboya tarzı sanat eserini içeriyor ve bir basın açıklamasına göre “koleksiyoncuya ilham verecek bir muska sağlıyor”.

İlgili haberler

 • Rusya Merkez Bankası Kripto Yatırımını Yasaklamak İstiyor: Rapor
 • 2022’de Bitcoin Madenciliğini Şekillendirecek 8 Trend
 • 30 Milyon Dolarlık Bağış Toplamasının Ardından Kripto Kapsamını Artıracak Stocktwits
 • Coinbase, NYSE Arca’nın Gri Tonlamalı Bitcoin Güvenini ETF’ye Dönüştürme Baskısını Destekliyor

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü düşüşle kapattı.

21:00 UTC (16:00 pm ET) itibariyle önemli kazananlar:

 • Solana (SOL): +1. %24, Sektör: Akıllı Sözleşme Platformu

Önemli kaybedenler:

 • İnternet Bilgisayarı (ICP): -5. %01, Sektör: Bilgisayar
 • Polkadot (DOT): -4. %18, Sektör: Akıllı Sözleşme Platformu
 • Kardan (ADA): -4. %02, Sektör: Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.