Kripto Bilgi

Piyasa Kapsamı: Kripto Para Birimleri Hafif Ticarette Geri Çekiliyor

Çoğu kripto para birimi Salı günü düşük işlem gördü, bu hafta başındaki artışın geçici olabileceğini hatırlatıyor.

ABD Adalet Bakanlığı, Britanya Virjin Adaları’nda kayıtlı büyük bir kripto borsası olan Bitfinex’in 2016 hack’iyle bağlantılı 3,6 milyar dolar değerinde BTC’ye el koyduğunu duyurduğunda, kripto piyasalarındaki diğer zayıflıkları hatırlattı.

Saldırı, hırsızlık sırasında yaklaşık 60 milyon dolar değerinde 120.000 çalınan BTC ile sonuçlandı. Salı günü New York’ta evli bir çift, hacklemeden elde edilen geliri aklamak için komplo kurdukları suçlamasıyla tutuklandı.

Bitfinex, haberin yayınlanmasından sadece bir saat sonra ABD doları karşısında %50’ye kadar hızla yükselen UNUS SED LEO tokenini yatırımcılara geri ödeyeceğini söyledi. CoinDesk’ten Nikhilesh De ve Danny Nelson, olayı burada bildirdi.

Bu arada, bitcoin ve ether’in her biri, aynı dönemde Solana’nın SOL tokenindeki %7’lik taban tabana kıyasla, son 24 saatte %3 düştü. XRP Salı günü %3 kazançla öne çıktı.

Tüccarlar arasında artan güvene rağmen, bazı analistler kısa vadede dalgalı fiyat hareketi bekliyorlar.

“Ticaret hacmi hafif oldu. Şimdiye kadar BTC, geçen yıl tanık olduğumuz 30 bin ila 40 bin dolar arasındaki destek seviyesini korudu, ancak henüz kontrolden çıkmadık”, diyor Bequant araştırma başkanı Martha Reyes CoinDesk’e gönderilen bir e-postada belirtilen bir dijital varlık aracılık platformu ve borsası olan .

“Ve makro riskler söz konusu olduğunda, özellikle hisse senetlerinde hacim hafif, yüksek oynaklık ile birlikte, yüksek getirili kredilerde bazı çatlaklar ortaya çıkmaya başlıyor,” diye ekledi Reyes.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): $44001, -%0,45

●Eter (ETH): 3108$, -%1,51

●S&P 500 günlük kapanış: 4522$, +%0,84

●Altın: Ons başına 1828$, +%0,40

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1,95

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınmıştır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Görüş geliştirir

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi geçen hafta “aşırı korku” bölgesinden çıktı ve şimdi iyileşen duyarlılığı işaret ediyor.

Arcane Research Salı raporunda “Neredeyse üç ay korku ve sefalet içinde geçirdikten sonra, daha rahat ‘Açgözlülük’ alanı yorgun [bitcoin tüccarları] tarafından memnuniyetle karşılanmalıdır,” diye yazdı.

Endeks aşırı düşük seviyelerden en son yükseldiğinde, bir fiyat rallisinden önce Temmuz ayındaydı. Ancak bu sefer BTC’deki yükseliş, düşük alım gücünde meydana geldi ve bu da alım gücünün zayıf olduğunu gösteriyor. Bu, özellikle düzenleyici ve makroekonomik karşı rüzgarlar devam ederken, kısa vadeli bir geri çekilmeye veya menzile bağlı fiyat hareketine işaret edebilir.

“Aşağı yönde, 40.000 $, önümüzdeki günlerde dikkat edilmesi gereken en önemli destek seviyesi,” diye yazdı Arcane.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi (Arcane Research)

Bitcoin, ethere karşı yükseliyor

Aşağıdaki grafik, bitcoin’e veya ETH/BTC fiyat oranına göre etherdeki son gerilemeyi gösteriyor. Geçen hafta, kripto rallisi sırasında ETH’nin getirisi BTC’yi yaklaşık %1 oranında takip etti. Küçük getiri boşluğuna rağmen, ETH/BTC’deki teknik arızalar, göreceli zayıflığın kısa vadede devam edebileceğini gösteriyor.

ETH/BTC oranı (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Altcoin toplaması

  • NFT ticaret kart oyunu Skyweaver, Açık Beta’yı başlattı: Blok zinciri tabanlı ticaret kart oyunu Skyweaver, Salı günü, üç yıllık geliştirmenin ardından aylarca özel erişime açık oynanışın ardından Açık Beta oyununun lansmanını duyurdu. Ekip şimdi, oyun ve mekaniği ile ilgilenebilecek ancak blok zinciri teknolojisine aşina olmayan oyunculara çapraz çekicilik sağlamaya odaklanmış durumda. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Axie Infinity SLP emisyonlarını azaltır: Axie Infinity görüntü oyununda, oyuncular ödül olarak “pürüzsüz aşk iksiri” (SLP) jetonları kazanırlar ve bunlar daha sonra oyun içi özellikler için kullanılabilir. Sahiplerin Axie Infinity’nin geleceği için kararlara katılmalarına izin veren bir yönetim belirteci olan AXS’in aksine, SLP’nin sınırsız bir belirteç kaynağı vardır, yani gelecekte kaç SLP belirteci bulunabileceğinin bir sınırı yoktur. Axie Infinity şimdi ödül sisteminde önemli değişiklikler yaparak günlük SLP token arzını %56 oranında azaltarak onu kullanıcılar için daha sürdürülebilir bir ürün haline getirmeye çalışıyor. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Alfa Romeo’nun NFT rekoru araç verisi: İtalyan lüks otomobil üreticisi Alfa Romeo, yeni Tonal SUV’si için blok zincirinde bakım kayıtlarını izlemek ve depolamak için değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) kullanacağını açıkladı. CoinDesk’ten Eli Tan’a göre, otomobil üreticisi NFT’leri bu şekilde ilk kullanan kişi gibi görünüyor ve görünüşe göre, otomobil kayıtlarını izlemek için genellikle üçüncü taraflara dayanan bir otomobil pazarına şeffaflık ve verimlilik getirmek amacıyla. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • Valkyrie Bitcoin Madencileri ETF Yöneticileri, Fon Ticarete Başlarken Yeşil Firmalarda Yükseliyor
  • Robo-Danışman İyileştirmesi Makara Satın Alma Yoluyla Kriptoya Taşınıyor
  • Ukraynalı Aktivistlere Yapılan Kripto Bağışları 2021’de Arttı, Rusya Sınırda Başladı: Eliptik
  • Brezilya Varlık Yöneticisi QR İlk Yerel DeFi ETF’yi Başlattı
  • ABD’li Yetkililer 2016 Bitfinex Hack’ten 3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki dijital varlıklar günü düşüşle kapattı.

En çok kazananlar:

Öğe Kayıt kodu İadeler Sektör
XRP XRP +%5.1 Para birimi
Yıldız XLM +%1.3 Akıllı Sözleşme Platformu

En Büyük Kaybedenler:

Öğe Kayıt kodu İadeler Sektör
Dogecoin DOGE −%7,1 Para birimi
Çokgen MATIC −%6,3 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO −%5,3 Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.