Kripto Bilgi

Piyasa Sargısı: ABD Enflasyon Ani Yükselişinden Sonra Bitcoin Fiyat Sıçraması Soluyor

Bitcoin (BTC), Ocak ABD enflasyon raporunun dört on yılın en yüksek seviyesi olan %7,5’lik bir artış göstermesinin ardından Perşembe günü yaklaşık %5’lik bir düşüşten toparlandı.

Enflasyondaki artış Şubat 1982’den bu yana en hızlı oldu ve ekonomistlerin %7,3’lük artış tahminlerini aştı. ABD Merkez Bankası’nın gelecek ay faiz oranlarını yükseltmesi bekleniyor, bu da zaman içinde enflasyonu rahatlatabilir. Daha sıkı para politikası, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi spekülatif piyasalara da ağırlık verebilir.

Hisse senetleri de Perşembe günü düşerken S&P 500 son 24 saatte %2 kadar düştü, Hazine getirileri yükseldi %2’nin üzerinde.

Kripto pazarlarında bitcoin, çoğu alternatif kripto para biriminden (altcoinler) daha iyi performans gösterdi. Tipik olarak, aşağı piyasalar sırasında yatırımcılar, altcoinlere göre daha düşük risk profili nedeniyle bitcoin’e fazla ağırlık verirler. BTC, ETH’de %4 ve SOL’de %6’lık bir düşüşe karşı son 24 saat içinde kabaca yatay seyretti.

Son fiyatlar

44122$, −%1,25

●Ether (ETH): 3114$, −4,36$

●S&P 500 günlük kapanış: 4504$, −1,81$

●Altın: 1828$ başına Troy ons, -0,40%

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %2,03

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Bazı analistler satış baskısının azalmasını beklerken, diğerleri yavaşlayan ekonomik büyüme ve daha sıkı para politikası alıcıları kenarda tutacak.

“Bizim açımızdan basit açıklama, ekonomik veri sürümleri etrafında büyük bir ticaret hacmi olduğu,” Sean Farrell, dijital bölüm başkanı Fundstrat Küresel Advisors’taki varlık stratejisi, Perşembe günkü bir özette yazdı. “Geçtiğimiz haftalarda tanık olduğumuz katliam, 50 baz puanlık bir artışla fiyatlanmış olabilir.”

Fundstrat, dalgalı fiyat hareketine rağmen bu yılın ilk yarısı boyunca müşterilerine dipten alım yapmalarını tavsiye etti ve makroekonomik belirsizlik.

Bu arada, bir yatırım stratejisi firması olan MRB Partners, bu hafta bir notta, hisse senetleri ve tahvillerin Önümüzdeki altı ila 12 ay boyunca küresel para politikasında daha az uyumlu değişim.”

“Yakın vadede bir duraklama olası görünse de, gelecek yıl devlet tahvili getirilerinde daha fazla artış var,” MRB yazdı.

ABD TÜFE grafiği (CoinDesk, TradingEconomics)

Altcoin toplaması

 • Carte, Carte ekosistemini genişletmeye çalışan bir Carte oyunudur: Katman 2 Linux altyapısı geliştirmek için, gelecekteki blok zinciri oyunlarının blok zinciri işletim sistemi ile oluşturulabilmesi umuduyla Aetheras ile birlikte çalışıyor. Cartesi’ye göre, Aetheras’ın yazılımı, oyuncuların oyun içi varlıklarını kaybetme endişesi olmadan aynı anda farklı oyunları keşfetmek için daha fazla esnekliğin keyfini çıkarmasını sağlayacak. Burada daha fazlasını okuyun.

 • Streamr Network, yerelleşmenin önemli bir dönüm noktasına yaklaşıyor: Gerçek zamanlı bir veri ağı olan Streamr, 24 Şubat’ta açık, izinsiz ve merkezi olmayan Brubeck Ağı olacak. Geliştiriciler artık Brubeck Ağı’nı geliştirebilir veya resmi lansman beklentisiyle mevcut uygulamalarını ileriye taşıyabilir. Burada daha fazlasını okuyun.

 • Pekin 2022 mobil oyununda FLOW tokenleri arttı: Hong Kong merkezli bir yan kuruluş olan nWayPlayNFT olarak Flow’un FLOW tokeninin fiyatı Salı gününden bu yana %12 arttı oyun yazılımı şirketi ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands, Beijing 2022 adlı resmi lisanslı bir oyna-kazan mobil oyunu piyasaya sürdü. Daha fazlasını buradan okuyun.

İlgili haberler

ABD Enflasyonu Ocak Ayında %7,5 ile 4 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

 • Kripto Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2021’de Neredeyse %5.000 Arttı,

 • ​​Fidye Yazılımı Ödemeleri, Bilgisayar Korsanları Odağı Daha Büyük Hedeflere Kaydırdıkça Büyüyor: Zincirleme Analiz

  (

 • 1) (

  1)

  )Uyumluluk Platformu Sardalya, Balık Kripto İşlemlerini Ortadan Kaldırmak İçin 19,5 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Kapattı

 • Bitcoin Madenci CleanSpark, Eski Ene Satış Planını Yükseltiyor rgy Business

 • Diğer pazarlar

  CoinDesk 20’deki dijital varlıklar günü düşüşle kapattı.

  En büyük kazançlar:

  )Varlık Ticker Dönüşler Sektör (mtagx1907)

  (mtagx21) +%0,7 Akıllı Sözleşme Platformu Bitcoin Nakit 1090,40722

  1090,42207

  1090722 )

  Para Birimi

  En büyük kaybedenler:

  07) (

  07) (

  07) (mtagx2209) )

  Varlık Ticker Dönüşler Algorand ALGO −6.0% Akıllı Sözleşme Platformu
  (

  −%5,8 Akıllı Sözleşme Platformu
  XRP XRP

  )Para Birimi

  (mtagx10 90701)

  Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Göz Atın
  Kapalı
  Başa dön tuşu

  Reklam Engelleyici Algılandı

  Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.