Kripto Bilgi

Piyasa Sargısı: Bitcoin Rally, Fed’in Yaklaşan Faiz Artışı Sinyallerinden Sonra Soluyor

Bitcoin, çoğu geleneksel varlıkla birlikte Çarşamba günü keskin fiyat dalgalanmaları yaşadı. Spot, iki günlük toplantısının sonunda “federal fon oranı için hedef aralığı yükseltmenin yakında uygun olacağını” belirten ABD Federal Rezervi’ndeydi.

En son Fed kararı, merkez bankasının varlık satın alma programını sonlandırdığı sırada geldi. Parasal teşvik, geçtiğimiz yıl hem hisse senetlerinde hem de kripto para birimlerindeki artışı destekleyen önemli bir piyasa desteği kaynağı oldu.

BTC, Fed’in Çarşamba günkü açıklamasından kısa bir süre sonra önceki kazançlarını tersine çevirdi. Analistler şüpheci olmaya devam ediyor ve son sıçramanın alıcılar arasında düşük inançla gerçekleştiğine dikkat çekiyor.

“Kısa pozisyonlu tüccarlar türev piyasasına hükmediyor. Bu, bitcoin’in sıçramasının türevlerden ziyade [spot piyasa] tarafından yönlendirildiğini gösteriyor, bu da Coinbase’de görülen önemli teklifle birleşiyor”, İngiltere analisti Marcus Sotiriou tabanlı dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock, CoinDesk’e bir e-posta yazdı.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): $37154, +0. %90

●Eter (ETH): 2530$, +3. %76

●S&P 500 günlük kapanış: 4350$, -0. %15

●Altın: Ons başına 1818$, -1. %88

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: 1. %85

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk’te bulunabilir. com/endeksler.

Bitcoin seçenekleri etkinliği

Analistler, bitcoin opsiyon tüccarları arasında mevcut fiyat seviyelerinde yüksek düzeyde belirsizliğe işaret eden düşüş pozisyonu fark ettiler. Örneğin, Genesis Volatility’den gelen veriler, perakende opsiyon tüccarlarının net kısa Mart 40.000 BTC araması ve net uzun Mart 35 bin dolarlık net satış olduğunu gösteriyor – düşüş eğilimi.

Daha olumlu bir kayda göre, BTC ayrıca yükseliş olan Mart 40.000 dolarlık kullanım fiyatının önderliğinde çağrı açık ilgisinde ve hacminde büyük bir artış gördü. Ayrıca, Delphi Digital tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, büyük kurumsal tüccarlar düşüş opsiyonu alım satımlarının karşı tarafını alıyorlar.

Genel olarak, opsiyon tüccarları arasındaki karışık görüşler, özellikle önümüzdeki iki ay boyunca daha yüksek oynaklığa işaret edebilir.

Bitcoin açık ilgi alanı (Delphi Digital)

Altcoin toplaması

  • Dogecoin büyük kriptolar arasında kazançlara öncülük ediyor: BTC, ETH ve diğer büyük kripto paraların fiyatları New York işlem saatlerinden kısa bir süre önce %7 kadar yükseldi ve göğüs coin dogecoin (DOGE) piyasa değerine göre en büyük varlıklar arasında başı çekiyor. DOGE sonunda 0 dolara geri çekildi. 14 ve geçen hafta %9 düştü.
  • McDonald’s’ın Tesla şakasından sonra Sahte Grimacecoin %285.000 arttı: “Yalnızca Tesla grimacecoin’i kabul ederse,” McDonald’s Çarşamba sabahı, bir tat tomurcuğundan sonra biçimlendirilmiş mor maskotuna atıfta bulundu. Bu tweet, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Salı günkü tweetine yanıt olarak geldi: “McDonald’s Dogecoin’i kabul ederse televizyonda mutlu bir yemek yiyeceğim. Tweet, yalnızca Binance Akıllı Zincir (BSC) ağında yaklaşık 10 grimacecoin oluşturulmasını tetikledi. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Harikalar Diyarı’nın TIME, tasfiye kademesinden sonra 420$’a düştü: TIME Kasım ayındaki zirvesi olan 10.000$’dan değerinin %95’ini kaybetti ve son birkaç ayda en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline geldi. CoinDesk’ten Shaurya Malwa’ya göre, kripto çevrelerindeki satışların arkasındaki teoriler, varlıklarının bir kısmını satan Wonderland geliştiricilerini ve aşırı kaldıraçlı tüccarların pozisyonlarının çözülmesini içeriyordu. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • Fed, Faiz Oranlarını Sıfırda Tutuyor, Artışın ‘Yakında’ Uygun Olacağını Söylüyor
  • Bitcoin Katkıları 1 Doları Nasıl Finanse Etti? Zimbabve’de 4M Solar Kurulum
  • Kara Para Aklama, DeFi Protokollerinde Steam’i Yükseltiyor: Chainalysis
  • Mizuho Securities, Coinbase Hisselerinin İlk Yarıya Geçerken Çok Çekici Olmadığını Söyledi
  • Valkyrie, Nasdaq’ta Bitcoin Madencileri ETF’sini Listelemek İçin Geçerlidir

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü yükselişle kapattı.

En çok kazananlar:

Varlık Kasa İadeler Sektör
Filecoin FIL +9. %7 Bilgisayar
Çokgen MATIC +6. %2 Akıllı Sözleşme Platformu
Kardano ADA +5. %7 Akıllı Sözleşme Platformu

En büyük kaybedenler:

Varlık Kasa İadeler Sektör
Kozmos ATOM −7. %2 Akıllı Sözleşme Platformu
İnternet Bilgisayarı ICP -0. %7 Bilgisayar
Polkadot NOKTA -0. %4 Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.