Kripto Bilgi

Piyasa Sargısı: Bitcoin ve Hisse Senetleri Yükseliyor, Daha Fazla Yatırımcı Risk İştahına İşaret Ediyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Çarşamba günü yükseldi ve daha önceki bir geri çekilmeyi tersine çevirdi. Hisse senetleri de kısmen Hazine tahvil getirilerindeki düşüşe bağlı olarak yükseldi. CoinDesk verisine göre,

BTC spot ticaret hacmi, CoinDesk verisine göre, Ocak ayının en yüksek seviyelerinin altında da olsa, yükselmeye başlıyor. Bazı analistler, kripto fiyatlarındaki son sıçramayı doğrulamak için işlem hacminde sürekli bir artış görmeyi tercih ediyor.

“Önceki devir majörleri (ETC, XRP, LTC ve EOS) ve göğüs madeni paraları (DOGE, SHIB) önemli kazançlar sağladı. Küresel bir danışmanlık firması olan FundStrat, Çarşamba günkü bir brifingde, son 24 saatin potansiyel olarak pazarın risk iştahına işaret ettiğini belirtti.

Yine de, vadeli işlem piyasası verileri, tüccarlar arasında tarafsız/düşüş eğilimi önermeye devam ediyor. FundStrat, bunun “piyasaların en azından kısa vadede, bir sonraki ivme odaklı hareket konusunda kararsız kalabileceği” anlamına geldiğini yazdı.

Teknik göstergeler son birkaç gün içinde iyileşti ve 40.000 ila 46.000 dolar arasında güçlü bir alım bölgesi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, uzun vadede, satın alma faaliyeti, momentum sinyalleri pozitife dönene kadar azalabilir.

Son fiyatlar

44739$, +%1,07

●Ether (ETH): 3258$, +4,37$

●S&P 500 günlük kapanış: 4587$, %+1,45

●Altın: 1834$ başına Troy ons, +0.38

●On yıllık Hazine günlük kapanışı: %1.93

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Diğer yandan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, yatırımcı müşterilerine kripto para alım satım hizmeti sunmaya hazırlanıyor. söyle. Müşteriler arasında, BlackRock’un entegre yatırım yönetimi platformu aracılığıyla halihazırda geleneksel varlıkların ticaretini yapan kamu emeklilik fonları, bağışlar ve devlet varlık fonları yer alabilir.

BlackRock’un potansiyel kripto planları, büyük yatırımcılar arasında dijital varlık ticareti için artan talebin sinyalini verebilir.

Ancak kurumsal kripto benimseme hızını durdurabilecek düzenleyici sorunlar devam ediyor. Salı günü, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, ABD Kongresi’nden ajansına kripto pazarlarını düzgün bir şekilde denetleyebilmesi için 100 milyon dolar daha vermesini istedi.

Ticaret etkinliğini takip edin

Aşağıda, geleneksel vadeli işlemlere benzer şekilde, kripto piyasasında bir tür türev ürün olan BTC kalıcı takaslarında alıcılar tarafından doldurulan satın alma emirlerinin toplam hacminde kademeli bir azalma görülmektedir.

Bir kripto veri firması olan CryptoQuant’a göre, satın alma hacmindeki yüksek değerler kısa vadeli satın alma baskısını ve yüksek yatırımcı ilgisini gösterir. Satın alma hacmi son 24 saat içinde düştü ve BTC’nin spot fiyatındaki son sıçramaya ayak uyduramadı, bu da türev tüccarları arasında dikkatli olduğunu gösterebilir.

Yine de, açık pozisyon ve alım hacmi ile satış hacmi gibi diğer göstergeler geçen hafta boyunca iyileşti ve bu da genellikle yükseliş eğilimine işaret ediyor kripto pazarında.

“Sınırlı likidite, Bitcoin fiyatının artmasına katkıda bulunmuş olabilir, çünkü ince sipariş defterlerindeki büyük boyutlu satın alma emirleri fiyatları yukarı çekme eğilimindedir,” Arcane Research bu hafta bir raporda yazdı. Bu nedenle, ticaret hacimleri yükselse bile, BTC’nin fiyat toparlanmasını sürdürmek için yeterli satın alma gücünün olması gerekiyor.

Grafik, sürekli takaslarda alıcılar tarafından doldurulan satın alma emirlerinin toplam hacmini gösterir. (CryptoQuant)

Altcoin toplama

Shiba inu, ‘Shiba Lands’ ile metaverse’e giriyor: Popüler göğüs coin shiba inu’nun arkasındaki geliştiriciler, protokolün yakında, henüz adı açıklanmayan bir metaverse’de sanal araziler sunacağını ve bunun SHIB ve LEASH gibi ekosistem belirteçlerinin fiyatlarına neden olacağını söyledi. Shaurya Malwa’ya göre %40 kadar zıplamak. Burada daha fazlasını okuyun.

 • Washington Nationals, Terra’nın UST sabit parasını ‘keşfedecek’: Washington Nationals beyzbol takımı Çarşamba günü, stabil Terra’ların stadyum içi ödemelerini “keşfedeceğini” söyledi. yaklaşık 40 milyon dolarlık sponsorluk Bu anlaşmanın itici gücü, özel oturma adlandırma haklarına odaklanıyor. CoinDesk’ten Danny Nelson’a göre, önümüzdeki beş yıl boyunca, basketbol sahasının ana plaka VIP salonu “The Terra Club” olarak adlandırılacak ve belirgin bir şekilde kripto markasına sahip olacak. Burada daha fazlasını okuyun.

 • Solana ekosistem endeksi SOLI piyasaya sürüldü: Kripto endeksi ürünleri sağlayıcısı Amun, Solana ekosistemini izleyen tek bir simge olan solana ekosistem endeksi belirtecini (SOLI) piyasaya sürdü Projeler ve beş yüksek düzeyde likit, Solana merkezli varlığa maruz kalma sağlar. CoinDesk’ten Shaurya Malwa’ya göre SOLI kompozisyonu, ortalama piyasa değeri ve merkezi olmayan borsa (DEX) likiditesine göre yapıldı. Burada daha fazlasını okuyun.

 • İlgili haberler

  IMF Şefi, CBDC’lerin ‘Desteklenmemiş Kripto Varlıklar’ ve Stablecoin’lere

 • (

  ‘e Teklif Etme) (

  ‘den BlackRock, Kaynak Planlaması) BlackRock’a Göre Avantajlarını Açıkladı
 • Kripto Savunucuları İsveç’in AB Madencilik Yasağı Çağrısını Geri Bastırdı

 • (mtagx109x10901) 15 Mart’ta: Maliye Bakanı
 • Twitter, Bitcoin Ödeme Sağlayıcısı OpenNode (mtagx10907) için 20 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Katıldı 04)
 • Diğer pazarlar

  CoinDesk 20’deki varlıklar günü yüksek kapattı.

  En büyük kazançlar:

  )Varlık Ticker Dönüşler Sektör (mtagx1907)

  (mtagx21) +%9,4 Akıllı Sözleşme Platformu XRP XRP0722)

  Para Birimi Litecoin LTC +%4,6

  (

  7) (mtagx10097207) (mtagurx109)

  (mtagx109)

  Çarşamba günü CoinDesk 20’de kaybeden olmadı.

  )Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

  Etiketler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Göz Atın
  Kapalı
  Başa dön tuşu

  Reklam Engelleyici Algılandı

  Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.