Alt Coin

Piyasa Tahlili: Bitcoin Eriyor Bu 5 Altcoin ise Fırlıyor!

Bitcoin 49.000 doların üzerinde tutunamayıp 48.446 dolara geri çekilirken piyasa kıymetine nazaran birinci 100’de yer alan 5 altcoin yükseliş yaşıyor. Kriptokoin.com olarak en çok yükselenleri aktarıyoruz…

Günün en çok yükselen altcoin projesi: Near Protocol (NEAR)

Bugüne en çok yararla başlayan altcoin, Layer 1 Blockchain protokolü Near Protocol’ün NEAR tokenı oldu. NEAR, yüzde 26.37 yükseldi. Near, MetaBUILD Hackathon’u ile gündeme geldi. Ayrıyeten, yakın vakitte DePocket ile paydaşlık kurdu. İkinci olarak, kendi ısmarlama konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sağlayan bir protokol olan Fantom’ın FTM tokenı yüzde 13.78 kıymet kazandı. Dünyanın birinci kripto hack hafifletici aracı Lossless, geçtiğimiz gün Fantom’ı desteklemeye başladığını duyurdu.

Üçüncü olarak, insanların kripto parayı borç almasını ve vermesini sağlayan DeFi protokolü Aave’nin AAVE tokenı yüzde 12.94’lük bir paha çıkarı elde etti. Aave, birinci düzenlemeye tabi bankayı Aave Arc piyasasına beyaz listede listelemek için tartışmalarda dönüm noktası olarak ARC teklifini sundu. İsviçre merkezli SEBA bankası, direkt DeFi’ı müşterilerine getiren birinci düzenlenmiş banka oldu. Bu dönüm noktası, AAVE’nin fiyatının yükselişinin arkasındaki etken olabilir.

Dördüncü sırada Güney Kore merkezli bir layer 1 Blockchain’i ICON Network (ICX) yer alıyor. ICX, yüze 11.11 yükseldi. Açıklanan vizyonu, özerk çevrimiçi topluluklar ve gerçek dünya işletmeleri ortasında köprü kuran birlikte çalışabilir bir Blockchain ağı oluşturmaktır. Son olarak bir öteki layer 1 Blockchain’i olan Oasis Network’ün ROSE tokenı yüzde 10.42 yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.