Alt Coin

Piyasa Yeşillendi: Bu 6 Altcoin, Yükselişiyle Büyükleri Devirdi!

Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 5.04’lük bir yükseliş yaşayarak 48.500 doların üzerine çıktı. Birebir biçimde Ethereum (ETH) da emsal oranda yükselerek 4.000 doları aştı. Genel kripto para piyasası da yeşillendi. Piyasa pahasına nazaran birinci 100’de yer alan 6 altcoin, en çok kıymet karı kaydetti. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

Bu 6 altcoin, günün yıldızı oldu

Günün en çok yükselen altcoin’i, yüzde 12.86 ile Holo (HOT). Holo, Blockchain teknolojisinin kullanımını gerektirmeyen DApp’ler geliştirmek için bir çerçeve olan Holochain kullanılarak oluşturulmuş merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler ortası dağıtılmış bir platformdur.

İkinci sırada, yüzde 12.77 ile Avalanche (AVAX) yer alıyor. Avalanche’ın ekosisteminde pek çok aktiflik yaşandı. Öncelikle USDC’nin mahallî sürümünü Blockchain’ine ekledi. 10 Aralık’ta Bank of America analistleri tarafından kaleme alınan bir raporda Avalanche, önde gelen akıllı mukavele platformu Ethereum’a uygulanabilir bir alternatif olarak isimlendirildi. BitGo, AVAX’ı destekleyeceğini açıkladı. Bir oyun hızlandırma programı başlatmak için web3 platformu DeFi Alliance ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Üçüncü sırada, Objelerin İnterneti (IoT) odaklı Helium’un HNT’si yüzde 11.19’luk yükseliş ile yer alıyor. Dördüncü olaran THORChain (RUNE) yüzde 10.14 yükselirken Harmony (ONE) yüzde 9.30’luk bir kıymet artışı kaydetti. Son olarak, tanınan göğüs coin Shiba Inu (SHIB) yüzde 8.85’lik bir yükseliş yaşadı. SHIB’in paha yararının gerisinde, Shiba Inu geliştiricilerinin “Shibarium” isimli Layer-2 ölçeklendirme tahlili üzerine çalışmaya başladığına dair haberler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.