Alt Coin

Piyasalar Düşerken Balinalar Bu Altcoin’leri Avlıyor!

Balina izleme platformu WhaleStats tarafından sağlanan datalar, en büyük 1.000 Ethereum (ETH) balinasının son 24 saat içindeki alım satım süreçlerinde tartısı, merkezi olmayan bir finans (DeFi) altcoin projesi olan Maker (MKR) oluşturdu. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ethereum balinalarının gayesindeki altcoin projeleri

WhaleStats’ın paylaştığı bilgilere nazaran Ethereum balinalarının trade’inde MKR değerli bir yere sahip. CoinMarkerCap bilgilerine nazaran, kripto sıralamasında 53. sırada yer alan DeFi altcoin projesi MKR basın vaktinde, son 24 saat içinde %2,99 kayıpla 2.220,01 dolardan süreç görüyordu. Altcoin projesi son bir hafta içinde %12,67 paha kazanarak, piyasa pahasını 2,170 milyon dolara çıkardı. DeFi altcoin’i, yaklaşık dokuz ay evvel görmüş olduğu 6.339,02 dolar olan tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin %64,98 altında bulunuyor.

Balina izleme platformuna nazaran, birinci 1.000 ETH balinası son 24 saat içinde sırasıyla Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance USD (BUSD), Axie Infinity (AXS), Synthetix (SNX), Maker (MKR), Cahainlink (LINK) ve USD Coin (USDC) satın aldı. En çok satılan tokenler ise ETH, USDT, BUSD, Gala Games (GALA), Wrapped BTC (WBTC), SNX, AXS, USDC, Ankr (ANKR) ve Fantom (FTM) oldu.

Bununla birlikte Ethereum balinaları, cüzdanlarında ETH dışında en fazla bu kripto paraları tutuyorlar: Kripto para borsası FTX’in mahallî token FTT ve tanınan göğüs coin projesi Shiba Inu (SHIB). Bu kripto paraları sırasıyla USD Coin (USDC), Tether (USDT), Okb (OKB), Bitpanda Ecosystem Token (BEST), Crypto.com Coin (CRO) ve Decentraland (MANA) takip ediyor.

DeFi altcoin’i Maker (MKR) nedir?

Ethereum Blockchain’deki en büyük merkezi olmayan uygulamalardan (dApp’ler) biri olan Maker Protocol, farklı bir geliştirici kümesi tarafından tasarlandı ve MakerDAO tarafından yönetiliyor. MakerDAO, büsbütün dünyanın dört bir yanından MKR sahiplerinden oluşan merkezi olmayan özerk bir tertip (DAO). Bu MKR holder’ları, Maker Protokolünde önerilen değişiklikleri oylamak ve Dai’nin verimliliğini, şeffaflığını ve istikrarını sağlamak için MKR token’lerini stake edebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.