Kripto Haber

PlayStation’ın Babası Metaverse veya VR Kulaklıklarını Sevmiyor

Farklı oyun dünyalarını ve ekonomilerini tek ve güvenli bir sanal şemsiye altında bir araya getiren metaverse fikri, oyuncuların kolektif bilincinde kristalleşirken, sektördeki en tanınmış isimlerden biri buna karşı çıktı.

  • PlayStation yaratıcısı Ken Kutaragi, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda metaverse’i “izole edici” ve VR kulaklıklarını “sinir bozucu” olarak nitelendirdi.
  • “Gerçek dünyada olmak çok önemlidir, ancak metaverse sanal dünyada yarı gerçek yapmakla ilgilidir ve bunu yapmanın amacını göremiyorum” dedi Bloomberg ile yaptığı röportajda. “Gerçek benliğin yerine cilalı bir avatar olmayı mı tercih edersin? Bu aslında anonim mesaj panosu sitelerinden farklı değil. ”
  • Sony, 2017’de PSVR’nin piyasaya sürülmesinden bu yana VR kulaklık satışları, yaklaşık 5 milyon kulaklık satışı veya PlayStation 4’e yaklaşık %4’lük bir bağlantı oranı ile mücadele ediyor, bu da konsol oyuncularının VR fikrine sıcak baktığını gösteriyor.
  • Kutaragi, “Kulaklıklar sizi gerçek dünyadan yalıtır ve buna katılmıyorum,” dedi. “Kulaklıklar sadece can sıkıcı. ”
  • Ocak ayındaki Tüketici Elektroniği Fuarında Sony, PS5 için bir VR kulaklığının yapım aşamasında olduğunu duyurdu. Öte yandan Microsoft, Xbox için bir VR kulaklığı fikrini reddederek “Konsol için VR şu anda bizim için bir odak noktası değil” dedi.
  • VR kulaklık üreticisi Oculus’un (2014’te Meta, ardından Facebook tarafından satın alınan) Doom ve CTO’sunun yaratıcısı John Carmack, aynı zamanda metaverse’in mevcut yinelemesinden şüpheleniyor.
  • “Meta veri deposunu oluşturmaya başlamanın aslında meta veri deposunu elde etmenin en iyi yolu olmadığına inanmak için oldukça iyi nedenlerim var,” dedi ve bir Ekim açılış konuşmasında, bunun olacağına inanmadığını da sözlerine ekledi. Meta’nın versiyonunda tamamen açık kripto ekonomisi.
  • Yakın tarihli bir notta, teknoloji araştırma evi IDC, metaverse konseptinin gerçek dünya teknolojisi etkilerine sahip olmasına rağmen, günümüzün hype’ının “aşırı şişirilmiş” olduğunu ve her şeyin hala yıllar olduğunu söyledi.

Daha fazlasını okuyun: Metaverse İçin Bir Kripto Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.