Kripto Bilgi

Poligon, Staking için 189 Milyon Dolarlık MATIC’i Bitfinex’e Devredecek

Kripto para borsası Bitfinex, kullanıcılar için geliştirilmiş stake ödüllerine sponsor olmak için 189 milyon dolar değerinde Polygon’un MATIC tokenlerini alacağını söyledi.

Bir blog gönderisine göre, Bitfinex yeni staking programı için 90 milyon MATIC alacak. Polygon, Ethereum blok zinciri için işlemlerin maliyetini hızlandırmak ve azaltmak için tasarlanmış bir “katman 2” ölçeklendirme aracıdır.

Yazının yayınlandığı tarihte, MATIC 2$ civarında işlem görüyordu. 07, son 24 saatte %1,1 düştü. Tokenin fiyatı son yedi günde %13 düştü.

Kripto staking, bir blok zincirindeki işlemleri doğrulamak ve ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan bir süreçtir. Polygon örneğinde, kullanıcılar MATIC’i düğümleri çalıştıran doğrulayıcılara devreder ve karşılığında faiz ödemelerine benzer ödüller alır.

Bitfinex ile yeni programda, kullanıcılar yeni MATIC programına katılarak yıllık %41’e kadar stake ödülü alabilirler – ancak gönderiye göre bu yalnızca “sınırlı bir süre için kullanılabilir”.

Bitfinex ayrıca, tahmini yüzdenin belirli piyasa varsayımlarına dayandığı ve “bu varsayımın yalnızca bir örnek olduğu ve bir tahmin veya garanti olmadığı” konusunda uyardı.

Web sitesi staking ödüllerine göre, Binance’in MATIC için stake ödülleri yaklaşık %12’dir. com, Bitfinex’in sunduğu orandan oldukça düşük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.