Kripto Bilgi

Polkadot, Bitcoin 52 bin dolardan reddedildikten sonra altcoin kayıplarına öncülük ediyor

Bitcoin, Pazartesi günü direnç seviyesini kısa bir süre kırdıktan sonra 52.000$’ın üzerinde tutunamadı ve Salı günü Avrupa’nın erken saatlerinde 49.500$’ın altına inerek daha geniş piyasayı aşağı çekti.

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında önde gelen kayıplar, Pazar günü en çok kazanan olduktan sonra 24 saat içinde %8 düşen Polkadot’un DOT tokenleriydi. Solana (SOL), Cardano (ADA) ve XRP gibi diğerleri ortalama %3,4 kayıp yaşarken, binance paraları (BNB) %0,4 kazandı.

DOT’un geçen haftaki yukarı yönlü fiyat hareketi için bir katalizör, Polkadot ağındaki ikinci parti parachain müzayedelerinin başlangıcıydı. Parachainler, ana Polkadot ağının üzerinde çalışan farklı blok zincirlerdir. Ancak Polkadot, sınırlı sayıda açıklığa sahiptir. Erişim elde etmek için, bir parachain, yuvalara oy vermek için DOT kullanan ve kripto para birimine olan talebin artmasına neden olan topluluk tarafından yürütülen bir açık artırmayı kazanmak zorundadır.

DOT Pazartesi günü 32$’ın üzerine çıktı, ancak tüccarlar o zamandan beri kar elde etti ve tokenler Salı günü Asya saatlerinde 28$’a el değiştirdi. Ancak yine de geçen Salıya göre %20 daha yüksekler.

Salı Asya saatlerinde fiyatlar düştü ve geçmiş fiyatları kullanarak piyasa eğilimlerini belirlemek için kullanılan bir araç olan 34 günlük hareketli ortalamanın altına düştü. Hareketli ortalamanın üzerinde işlem yapamaması, DOT’un Kasım ayındaki 54 dolardan düşüşünün devam edeceğini gösteriyor.

DOT, Kasım 2021’den beri düşüş trendinde. (TradingView)

Büyük sermayeli kripto para birimleri arasındaki diğer büyük kaybedenler, merkezi olmayan ödeme ağı Terra (LUNA) ve Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) tokenleriydi ve her ikisi de son 24 saat içinde %7 düştü.

İkisinin jetonları, olumlu katalizörlerin ardından geçen hafta yükseldi: Kripto yatırımcılarının bir sonraki DeFi oyunu olarak ağda bahis oynamasıyla Terra’da merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyeti yükselirken, Ethereum tabanlı en iyi borsa Uniswap’ın Polygon’da piyasaya sürülmesi MATIC’e talep arttı.

Ethereum rakipleri, oyun kriptoları düşüyor

İlk 20’nin dışında, Ethereum rakip blok zincirlerinin jetonları isabet aldı. Tüccarların Ethereum’un başarısını tekrarlayabilecek bir sonraki ekosistemi aramasıyla geçen hafta yükselen Near (NEAR) ve Cosmos (ATOM) %8 düşerken, Fantom (FTM) son 24 saatte %9’a kadar düştü. CoinGecko gösterdi.

Oyunla ilgili kripto para birimleri, kaybeden başka bir sektördü. Gala (GALA) tokenleri %7 düşerken, hayranların favorileri Axie Infinity (AXS) ve The Sandbox (SAND) son birkaç aydaki rekor artışların ardından her biri %4,4 kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.