Kripto Haber

Polkadot, Deutsche Telekom’un En Son Kripto Deneyidir

Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Deutsche Telekom AG, ağırlığını Ethereum’un kurucu ortağı Gavin Wood tarafından oluşturulan, birlikte çalışabilir bir kamu blok zincirleri çerçevesi olan Polkadot’a veriyor.

Deutsche Telekom’un dijital inovasyon yan kuruluşu T-Systems Multimedya Çözümleri (MMS), konu blockchain teknolojisini desteklemeye geldiğinde hiç de tembel değil.

Telefon şirketi, blockchain oracle hizmeti Chainlink’in hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmalarına altyapı desteği (ve katılımın yanı sıra) sağlayarak alanın derinliklerine indi; NFT’nin öncülerinden Dapper Labs’ten Flow; ve mobil öncelikli ödeme ağı Celo.

Ancak, Deutsche’nin yenilik departmanı Polkadot’a dalarak bir adım daha ileri gidiyor: T-Systems, yalnızca Polkadot’ta varlıklarını hisseleyen kullanıcılara düğüm çalıştıran altyapı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda firma Polkadot’un “önemli” bir hazinesini de satın almış olacak. Yerel kripto para birimi, DOT, kendi adına bir kripto iş fonksiyonunu telekomünikasyon şirketinin muhasebe sistemine entegre etmeyi içeren hisseye sahip olacak.

Daha fazlasını okuyun: Celo Network, Deutsche Telekom’u İş Ortağı Olarak Ekliyor; Alman Telco ‘Önemli’ CELO Pozisyonunu Satın Aldı

Deutsche Telekom’un Blockchain Çözümleri başkanı Andreas Dittrich, Polkadot’un Deutsche Telekom’un birlikte çalıştığı dördüncü blok zinciri olmasına rağmen, altyapıyı çalıştırmak için değerlendirilen ilk ağ T-Systems olduğunu ve başından beri firmanın radarında olduğunu söyledi. Merkez. Dittrich, bu nedenle, T-Systems’in Polkadot ağı için hem özel hem de genel birkaç doğrulayıcı çalıştıracağını açıkladı.

“Daha önce Celo ile yaptığımız gibi, ağın yönetimine katılabilmek için DOT tokenlerine de yatırım yapıyoruz ve temel olarak altyapı davamızı desteklemek için paramızı ağzımızın olduğu yere koyuyoruz,” dedi Dittrich. CoinDesk ile röportaj. “Artık temel fark, bunun artık bir VC veya inovasyon bütçesi olmaması; Bunu iş birimimizden yapıyoruz. Yani bu bizim için gerçekten bir iş vakası haline geldi. Bunu yaptığımız için gerçekten gurur duyduğumu söylemeliyim. ”

T-Systems, Polkadot çalışır duruma gelene kadar bir veya iki yıl beklemek zorunda kalmış olabilir, ancak bu cüretkar hareketin zamanlaması keskindir: Polkadot parachain müzayedelerinin ilk turu sona ermek üzere ve ağ kapılarını açıyor. bu hafta ilk beş uygulama oluşturucu.

Devamını oku: Acala, İlk Polkadot Parachain Müzayedesini 1 Dolarla Kazandı. 3B’de DOT Taahhüdü

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Dittrich, T-Systems’in 2022’de Polkadot blockchain programlama çerçevesi Substrate üzerinde kendi uygulamalarını oluşturmak için çizgisini halka atmayı düşündüğünü söyledi.

“Sihirli üçgenimizin son köşesi olan Substrate’ı uzun süredir izliyoruz: yatırım, altyapı ve kullanım durumları,” dedi. “Bu nedenle, alt tabakanın üzerinde merkezi olmayan uygulamalar geliştirmeyi de planlıyoruz. ”

Şu anda, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, sabit paralar ve Ethereum-uyumluluk protokolleri, Polkadot olan “0 katmanı” üzerine inşa edilen “katman 1” ağlarının odak noktasıdır.

T-Systems’in tanımlayabileceği kullanım durumları açısından, Dittrich, Deutsche Telekom’un Linux’a bağlı Hyperledger’ın izinli defterler kararlılığına katıldığı kurumsal blok zincirinin ilk günlerine işaret etti.

“Polkadot’un kurumsal kullanım durumları için sunduğu fırsatların gerçekten ilginç olduğunu düşünüyorum” dedi Dittrich. “Size halka açık, izinsiz bir blok zincirinin esnekliğini ve güvenliğini sağlar, ancak hem parachains tarafından endişelerin ayrılmasına hem de kullanım durumları arasında birlikte çalışabilirliğe sahiptir. Dolayısıyla, eski tedarik zinciri kullanım durumu bile Polkadot’ta çok anlamlı olabilir ve büyük endüstri konsorsiyumlarının kesinlikle bu ekosistemi izlediğini biliyorum. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.