Kripto Haber

Polygon, Web 3 Planlarını Desteklemek için Sequoia Capital India, Galaxy ve Softbank’tan 450 Milyon Dolar Artırdı

Ethereum blok zinciri için ikincil bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon, firmanın Web 3 planlarını desteklemek için Sequoia Capital India liderliğindeki bir turda 450 milyon dolar topladı.

  • Finansman, Amazon Web Services’in Web 2 geliştiricileri için sunduğu tekliflere benzeyen Polygon PoS, Polygon Edge ve Polygon Avail dahil olmak üzere Web 3 uygulamaları oluşturmak için kullanılacak, dedi Polygon açıklamada.
  • Polygon, bir sonraki milyar kullanıcıyı Ethereum’a dahil etmenin anahtarı olacağını söylediği sıfır bilgi teknolojisine de yatırım yapıyor.
  • Tur, SoftBank, Michael Novogratz’ın Galaxy Digital, Tiger Küresel, Republic Capital ve hedge fon yöneticisi Alan Howard’ın yanı sıra ABC’nin Shark Tank’ından Kevin O’Leary’nin de aralarında bulunduğu 40 risk sermayesi şirketinin finansmanını içeriyordu.
  • İnternet hizmetlerinin üçüncü nesli olan ve merkezi olmayan ağlar tarafından mümkün kılınan Web 3’e artan bir ilgi vardır.
  • “Web 3, İnternet’in erken dönem açık kaynak ideallerini temel alarak kullanıcıların değer yaratmasını, ağı kontrol etmesini ve ödülleri toplamasını sağlıyor” dedi Polygon kurucu ortağı Sandeep Naiwal. “Poligon tarafından ölçeklenen Ethereum, Web’in evrimindeki bu sonraki aşamanın temel taşı olacak.”
  • Kaynak toplama, 2017’de kurulmasından bu yana projenin ilk büyük finansman turudur.

Daha fazlasını okuyun: Web 3 Nedir ve Neden Herkes Bundan Bahsediyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.