Kripto Haber

Polymarket, CFTC Kapatıldıktan Sonra Siteyi Yeniden Başlattı, Ancak ABD’li Tüccarlar İçin Değil

Merkezi olmayan tahmin platformu Polymarket, para cezasına çarptırıldıktan ve düzenleyiciler tarafından piyasalarını kapatma emri verildikten sadece üç hafta sonra tekrar çevrimiçi oldu, ancak şirket Pazartesi günü bir e-postada ABD sakinlerinin sitede ticaret yapamayacağını söyledi.

  • U. S. sakinleri yalnızca piyasalarla ilgili bilgileri görebilecek.
  • Polymarket, “düzenleme süreci boyunca çalışmaya ve şirketin geleceğine odaklanmaya devam ederken, ABD merkezli kullanıcılardan gelen işlemleri engelleyeceğini” söyledi. ”
  • Bu ayın başlarında Polymarket, spekülatörlerin airdrop olasılığını takip etmelerine ve ticaret yapmalarına olanak tanıyan Airdrop Vadeli İşlemleri adlı yeni bir pazar başlattı. Bu özellik ayrıca ABD’de yerleşik tüccarlar tarafından kullanılamaz.
  • 3 Ocak’ta Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Polymarket’e 1 dolar para cezası verdi. 4 milyon ve pazarlarını kapatmasını ve kullanıcılara tam geri ödeme teklif etmesini emretti.
  • Bloomberg, CFTC’nin geçen Ekim ayında Polymarket’i araştırmaya başladığını bildirdi.
  • Soruşturma başladığında, Polymarket’in yaklaşık 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle para toplamak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

GÜNCELLEME (24 Ocak 2022, 20:13 UTC): Airdrop Vadeli İşlemlerine madde işareti ekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.