BlockchainKripto Haber

Portal ve Poligon, DeFi Ekosisteminde Bitcoin Kullanılabilirliğini Artırmak İçin Stratejik Ortaklığa Giriyor

Portal , Bitcoin üzerine inşa edilmiş bir kendi kendine barındırılan cüzdan ve gerçek çapraz zincir Katman-2 DEX, Defi ekosisteminde Bitcoin kullanılabilirlik yeni bir ivme kazandırmak üzere halk Blockchains arasında Ethereum İnternet’inin olarak bilinen Poligon ile stratejik ortaklık, açıkladı.

Portal, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar arasında hızlı, özel ve güvenli atomik takaslar sunar. Hem Polygon hem de Portal, kullanıcıların dijital varlıklarını mümkün olan en düşük ücretlerle DeFi ekosisteminde sorunsuz bir şekilde taşımasını sağlamayı taahhüt eder.

Portal, merkezi olmayan borsasında WBTC/BTC ve POS-WBTC’den BTC’ye takasları kolaylaştıracak. Polygon, Bitcoin ve POS-WBTC, WBTC ve diğer varlıklar arasındaki atomik takaslar için sürekli likidite sağlamak için Portal DEX üzerinde bir kolaylaştırma düğümü çalıştıracak. 

Portal yürütme başkanı Dr. Chandra Duggirala, “ Portal’ın Bitcoin üzerinde bir DeFi katmanı olduğu göz önüne alındığında, WBTC/BTC ve POS-WBTC’den BTC’ye takasları etkinleştirmek için Polygon ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Likit piyasalara sahip olmanın ve fiyat keşfini mümkün kılmanın, riske dayalı olarak sarılmış Bitcoin’i uygun şekilde fiyatlandıracağına ve Bitcoin için daha fazla kullanılabilirlik sağlayacağına inanıyoruz .”

Polygon, Ethereum’un büyüyen Web3 ekosisteminin kesin, temel yerleşim katmanı haline gelmesine yardımcı olan ölçekleme çözümüdür. Güvenlikten ödün vermeden yüksek gaz ücretleri ve yavaş hızlar gibi blok zinciri zorluklarını çözer. Polygon’un temel bileşeni, Plazma, İyimser Toplamalar, zkRollup’lar, Validium vb. gibi Güvenli Zincirlerin ve esneklik ve bağımsızlık için tasarlanmış Poligon POS gibi Bağımsız Zincirlerin oluşturulmasını ve bağlanmasını destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır.

Portal’ın Katman 2 ve Katman 3 teknolojisi, Bitcoin blok zincirinin üzerinde sansüre dayanıklı iletişim, medya ve çapraz zincir takaslarının tek tıklamayla yürütülmesini basitleştirir. Varlık ihracı, takaslar, stake, likidite, türevler ve daha fazlası için “akıllı sözleşmelerin” özel, zincir dışı yürütülmesini, üçüncü taraf gözetimi veya kontrolü olmaksızın eşler arası yürütülmesini kolaylaştırır.

Çokgen hakkında

Polygon , Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur. Ölçeklenebilir çözümleri Ethereum üzerinde toplar ve en iyi Ethereum ve bağımsız blok zincirlerini tam teşekküllü bir çok zincirli sistemde birleştirir. Polygon, güvenlikten ödün vermeden yüksek gaz ücretleri ve yavaş hızlar gibi Blockchains ile ilişkili sorunlu noktaları çözer. Polygon’un ölçeklendirme çözümleri, 400+ Dapps, ~350M txns ve ~1.5M+ benzersiz kullanıcıyla yaygın bir şekilde benimsendi.

Portal Hakkında

Portal , Bitcoin üzerine kurulu DeFi’dir. Güveni en aza indiren ilk gerçek çapraz zincir DEX aracılığıyla anonim, sıfır bilgi takaslarıyla ticareti durdurulamaz hale getirir. Portal ile DeFi, Bitcoin madenciliği kadar sağlam bir güvenlik modeliyle açık, şeffaf pazarlarda anonimliği koruyarak herkesin sağlayabileceği bir hizmet haline geliyor. 

Portal’ın Katman 2 ve Katman 3 teknolojisi, tümü Bitcoin üzerinde sansüre dayanıklı iletişim, medya ve tek tıklamayla çapraz zincir takasları oluşturmaya olanak tanır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.