Kripto Haber

Propy’nin ABD’deki İlk Satışında NFT Bağlantılı Ev 650 bin Dolara Satıldı

Gayrimenkul girişimi Propy, ABD’deki ilk NFT destekli mülkünü sattı, şirket Cuma günü duyurdu.

Gulfport, Fla., 2.164 fit kare, açık artırmada 653.000 $ (210 ETH) aldı. evin mülkiyetinin kanıtı olarak takas edilemez bir jeton verildi.

NFT’nin lojistiği biraz karmaşıktır – belirteç, fiziksel varlığa sahip olan bir LLC’nin mülkiyetiyle bağlantılıdır , konut tapusunun kendisi değil – ancak kripto piyasasının 2 trilyon dolarlık piyasa değerinin 16 milyar dolarını veya kabaca %1’ini oluşturan bir sektörde devam eden deneyleri temsil ediyor.

Propy, NFT’nin kripto para ödünç alanlar ve yatırımcılar için teminat olarak kullanılabileceğini söylüyor. Satış, NFT kredi hizmetleri pazarının adımlarını bulmaya başladığı bir zamanda gerçekleşti. Propy CEO’su Natalia Karayaneva,

“ABD’nin dört bir yanındaki satıcılardan yüzlerce ve yüzlerce talep aldık,” Propy CEO’su Natalia Karayaneva CoinDesk’e bir röportajda söyledi. “Bir sonraki büyük satış yine Tampa’da olacak, değeri 200.000 ila 300.000 dolar arasında olan bir apartman dairesi.”

Daha fazlasını okuyun: Arcade, Blue Chips Güçlü Tutarken

Devamını oku

Propy’nin ilk NFT destekli mülk satışı, şirketin TechCrunch CEO’su Michael Arrington’ın Ukrayna dairesini açık artırmaya çıkardığı geçen Mayıs ayında gerçekleşti.

Florida satışı, ondan önceki günlerde biraz heyecan uyandırsa da, açık artırmanın kendisi bir teklif savaşından başka bir şey değildi. Sadece ETH’deki teklifleri kabul eden ev için teklif vermek için 7.000’den fazla kişinin kaydolmasına rağmen, mülk ilk talep fiyatı olan 650.000 $’ın üzerinde sadece 3.000 $’a satıldı.

Karayaneva, CoinDesk’e Propy’nin biri Helio ile olmak üzere kredi protokolleriyle birlikte yaklaşan üç ortaklığa sahip olduğunu söyledi.

Perşembe satışı yalnızca ETH’de teklifleri kabul ederken, şirketin yaklaşan satışları, endişeleri azaltmak amacıyla USDC olarak ödenecek. oynaklık. Karayaneva’ya göre Propy, önümüzdeki aylarda kullanıcılarına DeFi ipotekleri sunmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.