Kripto Haber

Pudgy Penguins NFT Projesi, Ruh Hali Buzlanırken Kurucuları Yıktı

Grupta demlemede sorun var.

Sevgili NFT projesi Pudgy Penguins, belirtilen hedeflere ulaşamadıkları ve fon hazinesini boşalttıkları iddiasıyla Perşembe günü kurucularını oyladı. Ve şimdi en az bir kıymık grup, tüm projenin ademi merkeziyetçi olması gerektiğini, potansiyel olarak önce bir endüstri olması gerektiğini savunuyor.

Temmuz ayında piyasaya sürülen Pudgy Penguins, OpenSea NFT pazarında 45.400’ün üzerinde ETH elde ederek en başarılı NFT projelerinden biri haline geldi. (Bu, bugünün ether (ETH) fiyatlarında yaklaşık 140 milyon $’a denk geliyor. ) NFT, arkadan gayrimenkule benzersiz bir varlığa sahip olmayı temsil eden kripto para birimlerinin bir alt kategorisi olan “fungible tokens” anlamına geliyor.

Beyzbol şapkası ve olta gibi aksesuarlar takan 8.888 tombul ve uçamayan Antarktika yaratığı koleksiyonu, geçen Temmuz’da 0,03 ETH karşılığında basıldı ve 20 dakikadan kısa bir sürede tükendi.

Twitter kullanıcısına ve Pudgy Penguins’in sahibi @9x9x9eth’e göre, Pudgy Penguins’in kurucu ortağı Cole Thereum, geçen Eylül ayında topluluğa “bir oyun, bir jeton, NFT’ler hakkında eğitici bir kitap ve daha fazlasını vaat etti”.

9x9x9, Twitter aracılığıyla CoinDesk’e “Yarım yılın ardından hala takımı kurmadılar, hala işe alma aşamasındalar” dedi.

(9x9x9, koleksiyona yaklaşık 600 ETH harcadığını ve 242 Pudgy Penguins NFT’sine ve 100 ETH karşılığında satın aldığı bir nadir “muz” penguene sahip olduğunu açıkça belirtti.)

Pudgy Penguins’in sahte kurucu ortakları Cole Thereum ve Twitter kullanıcısı @tubbyfat, Twitter doğrudan mesajı yoluyla yapılan bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Çarşamba akşamı 9x9x9, Pudgy Penguins kurucularının projeden vazgeçmek istediklerini ve kabuğunu 888 ETH’ye (yaklaşık 2.8 milyon $) satmayı teklif ettiğini iddia eden bir Twitter ileti dizisi yayınladı, bu teklifi reddetti.

Tweet’lerden bu yana, bir Pudgy Penguen’in taban fiyatı Çarşamba akşamı yaklaşık 0,6 ETH’den (1,860$) yayın tarihi itibariyle 1,7 ETH’ye (5,270$) yükseldi.

Şimdi proje, Mintable kurucu ortağı Zach Burks, NFT koleksiyoncusu @beaniemax ve Netz Capital’den Luca Netz dahil olmak üzere NFT pazarındaki diğer önde gelen kişilerden 750 ETH’ye (2.3 milyon $) varan satın alma teklifleri aldı.

Topluluktaki diğerleri satın alma konusunda daha temkinli. NFT koruma fonu Starry Night Capital’den @Vince_Van_Dough ve eGirl Capital’den @loomdart – projedeki diğer önde gelen paydaşlar – topluluğu Wrapped Penguins adlı yeni bir projeye taşıma fikrini ortaya attı.

Pudgy Penguins kurucu ekibi, her NFT satışından küçük bir telif hakkı yüzdesi alır, yani başarılı projelerin kurucuları, ticaret hacmi devam ettiği sürece ceplerini doldurmaya devam edebilir.

Mevcut Penguen sahipleri için NFT platformu Metadrop’ta ücretsiz bir darphane olarak mevcut olan Wrapped Penguins, merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) kullanılarak yönetilecek paralel bir topluluk yaratmayı umarak yeni projeyle orijinal kurucu ekiple olan tüm bağları koparacaktı. ) çerçeve.

Bir sarmalayıcı, bir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.