Bitcoin

Putin’den Bakanlıklara Kripto Para İletisi: Anlaşın!

Gelişmekte olan kripto para piyasalarından Rusya’nın avantaj ve inisiyatif elde etmeye çalıştığı anlaşılıyor. Yakın vakitte kripto paraları yasaklama konusunda görüş bildiren Rusya merkez bankasının bu yaklaşımı anlaşıldığına nazaran maliye bakanlığımdan dayanak bulamamış görünüyor. Rusya önderi Putin’in bu çerçevede merkez bankası ve maliye bakanlığına kripto para konusunda anlaşın talimatı gittiği bildiriliyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Kripto para konusunda Rusya’dan atılım

Rusya’nın otoriter devlet lideri Vladimir Putin, Rusya’nın kripto para madenciliği alanında kimi avantajlara sahip olduğunu söyleyerek adeta kripto madenciler için yeni bir umut ışığı oldu. Putin, kripto paraların düzenlenmesi ile ilgili bir toplantıda yaptığı konuşmada, ülkesinin kripto para madenciliği konusunda birtakım avantajları olduğunu lisana getirdi. Kripto konusunda görüş ayrılıkları bulunan Rusya Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası’nın da Putin’den husus üzerinde mutabakat talimatı aldıkları gelen haberler ortasında.

Putin, daha evvel kriptolar hakkında yaptığı konuşmada  “Kripto paralar tahminen hepimizin geleceği lakin şu anda bu hususa daha dikkatli bakmalıyız.” demişti. Ayrıyeten Putin,  kripto paraların güvenliği  konusundaki tasalarını lisana getirerek son derece volatil yapılarına dikkat çekmişti. Bir mühlet evvel Rusya merkez bankası tüm kripto paraların ticaretinin ve madenciliğinin yasaklanmasını önermişti. Putin ise yaptığı açıklama ile tam aykırısı bir durum ortaya koymuş oldu. Rusya Maliye Bakanı Ivan Chebeskov, yakın vakitte yaptığı açıklamada, “Rusya’nın kripto paraları düzenlemeye muhtaçlığı var, yasaklamaya değil” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.