Kripto Haber

PwC Raporuna Göre Kripto Birleşme ve Satın Alma 2021’de Yaklaşık %5.000 Arttı

PricewaterhouseCoopers (PwC) tarafından hazırlanan bir rapora göre, kripto ile ilgili birleşme ve satın almaların toplam değeri, bir yıl önceki 1,1 milyar dolara kıyasla 2021’de 55 milyar dolara yükseldi. Avrupa , Orta Doğu ve Afrika (EMEA) tüm anlaşmaların %33’ünü, Asya Pasifik (APAC) ise %16’sını elde etti. Birleşme ve satın almaların dolar değerlerine bakıldığında, EMEA, ABD için 24.5 milyar dolar ve APAC için 5 milyar dolar karşısında 25.5 milyar dolar ile başı çekiyor. Ortalama anlaşma büyüklüğündeki 52.7 milyon $’dan 179.7 milyon $’a yükselişin arkasında, 2021’de 1 milyar $’dan fazla birleşme içeren ABD merkezli SPAC patlaması vardı.

PwC ayrıca 2021’de yıldan yıla %645 artışla toplam 34,3 milyar dolar değerinde kripto para toplama anlaşmalarını takip etti. . Ortalama anlaşma büyüklüğü %143 artarak 26,3 milyon dolara ulaştı.

PwC, iş sektörleri arasındaki çeşitlendirilmiş anlaşma sayısının “kripto ekosisteminin devam eden olgunluğunu” gösterdiğini ve daha geniş bir benimsemeye işaret ettiğini söyledi. kripto servisleri.

2022’de neler olabileceğine bir göz atan rapor yazarları, risk sermayesi fonlarında büyük bir artış olduğunu ve işe koyulması gereken kuru toz. SPAC eylemindeki yavaşlama ile kriptodaki en büyük birleşme ve satın alma faaliyeti kaynağı olarak VC’ler ve inkübatörler olacak.

Marathon Digital (MARA) CEO’su Fred Thiel, belirli bir kripto sektörüyle ilgili olarak, madencilikte konsolidasyonun devam etmesini bekliyor. Nakit sıkıntısı çeken madenciler daha güçlü oyuncularla birleşmeye çalıştıkça sektör.

Daha fazlasını okuyun: Madenciler Kripto Satışından Etkilenmiyor, Daha Fazla Birleşme ve Satın Alma Bekleyin

)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.