Kripto Haber

Quentin Tarantino, Miramax Davasını Aşan ‘Ucuz Roman’ NFT’lerini Yayınlayacak

Sinema stüdyosu Miramax’ın “Ucuz Roman” (NFT) koleksiyonunun Kasım ayında duyurulmasının ardından telif hakkı ihlali nedeniyle dava açılmasının ardından yönetmen Quentin Tarantino, projenin sonunda piyasaya sürüleceğini söyledi.

Durum, Web 2 telif hakkı yasalarının Web 3 ürünlerine uygulanmasıyla ilgili karmaşık bir vaka incelemesi oldu ve NFT satışları, filmin dağıtım haklarının gri bir alanına düştü ve Tarantino, yalnızca filmin senaryosu için sahip oldu.

Karışıklığın çoğu, NFT’lerin kendilerinin “gizli” doğasına da atfedilebilir – SCRT Labs’in Ethereum tabanlı Gizli Ağı tarafından uygulanan bir teknoloji olan yalnızca NFT’lerin sahipleri içeriklerini görebilir.

Daha fazlasını okuyun: Yönetmen Quentin Tarantino, Miramax Tarafından ‘Ucuz Roman’ NFT’leri Üzerinden Dava Açtı

“Pulp Fiction” projesi o zamandan beri NFT’lerin içeriğini tanımlamak için kullanılan dili sıkılaştırdı ve sahnelerin aslında filmin son kurgusunun dışında kalan görüntü klipleri olmadığını, Tarantino’nun seslendirmesiyle birlikte senaryonun el yazısı metninin görüntüleri olduğunu açıkladı. .

Stüdyonun kanuni ekibinin bir parçası olan Proskauer Rose LLP Ortağı Bart Williams, CoinDesk’e bir e-postada “Tarantino ekibi tarafından Miramax’ın herhangi bir iddiasını reddetme girişiminde bulunulmadı veya Miramax’a karşı herhangi bir karşı iddia veya talepte bulunulmadı” dedi. .

Bir Miramax sözcüsü, Tarantino’nun stüdyonun şikayetine geçen ay bir yanıt verdiğini ve mahkemede ilk randevu konferansının 24 Şubat’ta planlandığını söyledi.

Yasal işlemlere rağmen, Tarantino ve Secret Network’teki işbirlikçileri, NFT’lerin 17 Ocak’ta başlayıp 31 Ocak’ta sona eren yedi “bölüm” halinde piyasaya sürüleceğini söylüyor. Her bölümün farklı bir bonus sahne NFT içerdiği söyleniyor.

SCRT Labs CEO’su Guy Zyskind bir röportajda CoinDesk’e “Teknolojinin gizli doğası işleri kesinlikle daha karmaşık hale getirdi” dedi. “Ancak Quentin haklara sahip ve hakların her zaman onda olduğunu biliyorduk, bu yüzden onunla birlikte destekle ilerlemekten heyecan duyuyoruz. ”

Daha fazlasını okuyun: Gizli Ağ 11$ Artırdı. Daha Fazla Gizlilik ve Uygulama Geliştirme için 5M

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.