Kripto Haber

Railgun, DCG’den 10 Milyon Dolar Destekle Özel DeFi’yi Hedefliyor

CoinDesk’in geçen yılın sonlarında 10 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşan ana şirketi Digital Currency Group (DCG), merkezi olmayan finansa (DeFi) bir gizlilik protokolü getirmek için Railgun DAO ile stratejik bir ortaklığa girdi.

Railgun protokolü Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon üzerinde konuşlandırıldı ve Solana ve Polkadot yakında piyasaya çıkacak. Railgun ayrıca önümüzdeki haftalarda değiştirilemez token (NFT) desteği eklemeyi planladığını duyurdu.

Railgun, zk-SNARK’ları Ethereum’un birincil katmanına getirir; bu, protokolün, özellikle profesyonel tüccarlar ve varlık yöneticileri için yararlı olabilecek akıllı sözleşmeler ve DeFi platformlarıyla etkileşim halindeyken bile bir işlemden tanımlayıcı bilgileri kaldırabileceği anlamına gelir.

DCG’nin 10 milyon dolarlık yatırımı, şeffaf tasarımlı kamu blok zincirleri dünyasındaki gizlilik uygulamalarına uzun süredir devam eden bir bahse devam ediyor. DCG ayrıca Zcash ve Horizen gizlilik belirteçlerini de destekledi.

“Sıfır bilgi kanıtlarını doğrulayan bir akıllı sözleşmeler koleksiyonu aracılığıyla, Railgun ekibi doğrudan Ethereum ve diğer Katman-1 protokolleri üzerinde bir gizlilik sistemi oluşturdu; bu sistemden merkezi olmayan borsalar, borç verme platformları ve popüler akıllı telefonlarla etkileşime girebilirsiniz. DCG’deki yatırım direktörü Matt Beck yaptığı açıklamada, sözleşme başvuruları” dedi. “Railgun piyasada açık bir boşluğu dolduruyor ve kripto kullanan herkesin karşılaşacağı gizlilik sorununu çözüyor. ”

Ortaklığın bir parçası olarak DCG, Railgun’un 10 milyon doların üzerinde yerel RAIL jetonunu satın aldı ve stake etti ve projenin merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) hazinesine 7 milyon doların üzerinde sabit para bağışladı. DCG ayrıca, Railgun’un arka ucunun yüksek talebe dayanacak kadar güçlü olmasını sağlamak için madencilik ve hisse iştiraki Foundry Labs aracılığıyla kaynak ayırdı.

Anlaşma hakkında tavsiyede bulunan avukat Edward Fricker yaptığı açıklamada, “Büyük bir yatırımcının herhangi bir yönetici anahtarı veya çoklu imza ekibi olmadan bir projeyi desteklemek için tamamen merkezi olmayan bir DAO hazinesine para göndermesi çok yeni” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.