Bitcoin

Rapor Geldi: Bitcoin Tahtını Bu Altcoin’e Kaptırdı!

Bitcoin (BTC) en çok bağışlanan kripto para olma özelliğini bu kripto paraya kaptırmış görünüyor. Öte yandan, yeni bir rapora nazaran “kripto hayırseverliği” 2021’de patlamış durumda. Mevzu hakkındaki detaylı bilgileri öğrenmek için Kriptokoin.com’u izlemeye devam ediniz.

Bitcoin bu husustaki tacını diğer kriptoya kaptırmış durumda

Kâr maksadı gütmeyen kuruluşların (Non-governmental organizations) kripto parayı kullanmasına yardımcı olan bir şirkete nazaran, kripto filantropi (kripto hayırseverliği) düzenleme eksikliğine karşın geçen yıl patladı. Giving Block, yeni bir 2021 yıllık raporunda, geçen yıl toplam bağış hacminin 2020’ye kıyasla %1.558 artışla 69.44 milyon doları aştığını söylüyor. Yıllık rapor, The Giving Block aracılığıyla kripto para bağışlarını kabul eden 1000’den fazla hayır kurumundan gelen bağış toplama datalarını inceliyor. The Giving Block’taki ortalama bağışlar %236’lık bir artışla 10.455 dolara yükseldi. Bağış hacmi de 2021’in her çeyreğinde arttı.

Buna ek olarak şirket, diğer bir kripto varlığının geçen yıl tercih edilen bağış olarak Bitcoin’i (BTC) tahtından indirdiğini belirtiyor. Bu kripto para piyasa kıymetine nazaran, BTC’den sonra iki numaralı kripto para olan öncü altcoin Ethereum (ETH). Kripto etraflarında çokça lisana getirilen bir tartışmaya nazaran ETH ileride Bitcoin’in yerini alma potansiyeline sahip bir coin. Raporda şöyle deniyor: “İlk defa, Ethereum, 2021’de The Giving Block aracılığıyla toplam 30.79 milyon dolarlık bağış hacmiyle en çok bağışlanan kripto para ünitesi oldu.” Bitcoin (BTC) bağış hacminde 25.88 milyon dolardan fazlaydı. Dolara sabitlenmiş sabit paralar USD Coin (USDC) ve Dai (DAI), sırasıyla yaklaşık 4,7 milyon dolar ve 2,2 milyon dolar hacimle geçen yıl en çok bağışlanan üçüncü ve dördüncü kripto varlıklarıydı. Rapora nazaran, toplam bağış hacminin yaklaşık %85’i ETH, BTC ve USDC’de bağışlandı. Giving Block, tıpkı vakitte, karşılıksız token (NFT) kesiminin 2021’de hayırseverlikte “büyük bir güç” olduğunu ve bağış hacmine 12,3 milyon dolardan fazla katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.