Kripto Haber

Rio De Janeiro, Hazine Rezervlerinin %1’ini Kripto’ya Tahsis Edecek: Rapor

Rio de Janeiro belediye başkanı Perşembe günü yaptığı açıklamada, bir Globo raporuna göre Brezilya’nın ikinci en kalabalık şehrinin hazine rezervlerinin %1’ini kripto para birimlerine tahsis etmeyi planladığını söyledi.

  • Eduardo Paes, Rio İnovasyon Haftasında “Kripto Rio’yu başlatacağız ve hazinenin %1’ini kripto para birimine yatıracağız” dedi.
  • Rio de Janeiro’nun finans sekreteri Pedro Paulo’ya göre şehir, bitcoin ile yapılan vergi ödemelerine indirim uygulamayı planlıyor. Paulo, idarenin yasal çerçeveyi incelemesi gerektiğini ekleyerek, “Tek kota indirimi olan %7’yi alırsınız, bitcoin’de hisse verirseniz %10 yapar” dedi.
  • Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de etkinlikte bir konuşma yaptı ve şehirleri teknolojik merkezlere dönüştürmenin zorluklarını tartıştı. Şubat ayında Saurez, CoinDesk’e Miami hazinesinin bir kısmını bitcoin’e yerleştirmeyi planladığını söyledi.

Devamını oku: Miami Belediye Başkanı Suarez Bitcoin’de Sonraki Maaş Çekini Alacak

DÜZELTME (14 Ocak 14:08 UTC): Başlıkta, ilk paragrafta ve ilk maddede bitcoin referanslarını daha genel kripto para birimleriyle değiştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.