Kripto Haber

Ripple CEO’su XRP ETF Beklentileriyle İlgili Konuştu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in kasıtlı olarak kazanan ve kaybeden seçtiğine inanıyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business’tan Charles Gasparino ile yaptığı röportajda ABD’de XRP ETF’inin piyasaya sürülmesiyle ilgili beklentileriyle ilgili olarak, SEC’i eleştirdi.

“Neden SEC kazananları ve kaybedenleri seçiyor?”

Garlinghouse, Bitcoin’in önemli ölçüde güç tüketimine sahip olduğunu ifade ederek, eleştirilerini devam ettirdi. Bu nedenle, Ripple CEO’suna göre, Bitcoin’e öncelik vermek SEC Başkanı Gary Gensler’in iklim gündemine pek uymuyor. Garlinghouse daha önce XRP’nin en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğundan bahsetmişti ve yalnızca bir Bitcoin transferinin 75 galon benzin tükettiğini iddia etmişti.

Ayrıca Garlinghouse, Gensler’in ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum‘un statüsü konusundaki sessizliğinden endişe duyuyor. Bilindiği üzere ABD’de düzenleyicinin onayını bekleyen çok sayıda Ether ETF başvurusu var.

Bu arada, ilk onaylanmış Bitcoin vadeli ETF’i ProShares Bitcoin Strategy ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye hazırlanıyor.

Garlinghouse, SEC’in ifşaat ve netlik için mücadele etmesinin ancak kendi eylemlerine gelince karşılık vermemesinin “ironik” olduğunu söylüyor:

“Her şeyden çok aradığımız şey açıklık ve kesinliktir.”

Daha önce haberini verdiğimiz gibi geçtiğimiz Nisan ayında kripto varlık yönetimi firması CoinShares tarafından Zürih merkezli SIX Swiss’te bir XRP değişim fonu ürünü (ETP) listelendi. Ancak İsviçreli kripto para yöneticisi 21Shares, SEC’in Ripple’a dava açmasının ardından kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek XRP’yi ETP ürünleri listesinden çıkarmak için harekete geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.