Alt Coin

Ripple Davadan Çıkan Bu Haberle Fırlıyor: 6. Sıra Alındı!

Ripple 1 dolara gözünü dikti. SEC davasındaki olumlu gelişme sonrasında XRP, ADA ve SOL’u geçerek 6. sırayı geri aldı. Yargıç Analisa Torres’in son kararının akabinde, Ripple’ın (XRP) fiyatı, yılın başından beri görülmeyen orijinal bir düzeye yükseldi. Gelişmeler ve detaylar Kriptokoin.com’da.

Ripple geri döndü

XRP, Ripple’ın SEC’e karşı yasal savaşında yaşanan olumlu bir olay sonrası 40 milyar dolarlık piyasa bedelini yine kazandı ve piyasa pahasına nazaran en büyük altıncı kripto para ünitesi olmak için Cardano (ADA) ve Solana’nın (SOL) üzerine çıktı. XRP son yedi gün içinde %37 arttı ve şu anda 0.8912 dolar civarında süreç görüyor. XRP’nin piyasa bedeli 41 milyar dolar. Blockchain şirketine karşı açılan davadaki son gelişmeler çerçevesinde, Yargıç Torres’in şirketin SEC’e karşı yasal savaşındaki tüm mühürlü evrakların açılması gerektiğine hükmettiğini görüldü. Evrakların, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıt dışı bir menkul değer satışı gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin kilit bir belirleyicisi olması bekleniyor. Davanın birinci kademelerinde, Ripple kurucusu ve lideri Chris Larsen, kripto para ünitesinin bir menkul değer olmadığı istikametindeki SEC davasını reddetmek maksadıyla mühürlü delillerin bir kesimi olarak iki not ekledi.

Kimliği meçhul avukatlar, 2012 yılında mümkün yatırımcılara yazdığı mektupta Ripple’ın XRP’den bir yatırım kontratı yahut menkul değer olarak bahsetmediği savını destekleyen dokümanlar hazırladı. Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty bir basın brifinginde şöyle diyor:

Onlar [mühürlü belgeler] 2012’de Ripple’ın XRP’nin bir yatırım mukavelesi olmadığına dair yasal bir tahlil aldığını gösterecek. [Biz] bu davayı şiddetle savunmaya devam ederken, halkın bu dokümanlara erişmesini dört gözle bekliyoruz.

XRP fiyatındaki artış, avukat John Deaton’ın geçen ay davanın gelecek yıla kadar sürebileceğini belirtmesine karşın, yatırımcıların Ripple’ın SEC ile uzun süren yasal savaşının yakında sona erebileceği konusundaki memnunluğunu yansıtıyor. Şimdiye kadar, avukat Deaton da dahil olmak üzere birçok uzman, SEC’in mühürlü dokümanlar açıldıktan sonra Ripple’a karşı koymak için daha düzgün ispatlara sahip olmayabileceğini söylüyor. Daha evvel bildirildiği üzere, davanın sonucu kripto para ünitelerinin gelecekte nasıl sınıflandırılacağını belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.