Alt Coin

Ripple Davasında “Son Dakika” Gelişmesi: Ayrıntılar İstendi!

2020 yılının Aralık ayından bu yana süren Ripple ve SEC davasında yeni bir gelişme yaşandı. Ripple şirketine yakınlığıyla bilinen avukat James Filan, yeni bir tweet’te 2018 periyodunun SEC Kurul üyesi ile CEO Garlinghouse ortasında yapılan toplantının ayrıntılarını talep etti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ripple, Garlinghouse toplantısının ayrıntılarını talep ediyor

Yakın tarihli bir tweet’te savunma avukatı James K. Filan, Ripple-SEC davasındaki en son gelişmeleri paylaştı. Ripple, Menkul Değerler ve Borsa Kurulunu CEO Brad Garlinghouse ve eski SEC üyesi Elad Roisman ortasındaki toplantıdan notları vermeye zorlamak için bir talepte bulundu. Filan, gün içinde yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi:

Ripple, Brad Garlinghouse ve SEC eski komite üyesi Elad Roisman ortasında 2018’de yapılan toplantının ayrıntılarını talep eden başvurusunu resmen yaptı. SEC ise kapalılık maddesine dayanarak bu talebi reddetti.

SEC, müzakere sürecinin (DPP) ayrıcalığını ileri sürerek önergeye itiraz etti

Ripple’ın sözcülerine nazaran, SEC’in itirazı, mahkemenin birtakım kayıtların yayınlanmasını emretmesinden yalnızca bir hafta sonra geliyor. SEC’in yaklaşımı, notların Ripple soruşturmasıyla ilgisi olmadığı için ajansın DPP’yi ele geçirmek için yasal bir desteği olmadığını tez eden Hogan & Hogan’ın ortağı avukat Jeremy Hogan tarafından sorgulandı. SEC bir devlet kurumu olduğu için Ripple’ın mahkemeye yaptığı her başvuruyu kabul etmek zorunda değil ve yalnızca SEC uygun gördüğü evrakları mahkemeye taşıyor. Jeremy Hogan, James Filan’in paylaşımına takviye olarak şunları söyledi:

SEC’in aşağıda gösterildiği üzere burada DP Ayrıcalığını çağırmak için hiçbir münasebeti yoktur, zira Solomon’a notların Ripple soruşturmasıyla ilgisiz olduğunu kabul etmiştir. SEC, Yargıç Torres’in temyizde onları özgür bırakmasını umarak, bu DPP ile bir Hail Mary teşebbüsünde bulunuyor üzere görünüyor.

Ripple’a nazaran SEC, Garlinghouse toplantıda bulunduğu için notlara muhtaçlığı olmayacağını belirtti. Şirket ayrıyeten, SEC’e sağlanan eşzamanlı toplantı kayıtlarının, Ripple CEO’sunun toplantıdan ayrıldığını gösterdiğini ve SEC’in düzenleyici belirsizliğin yarattığı yasal “araf”ı kabul ettiğine inanmasına yol açtığını tez etti. Ripple talebinin SEC itirazından kurtulabilmesi için mahkeme yargıçları Sarah Netburn ve Analisa Torres onayı gerekiyor. Hatırlamak gerekirse Hakim Torres, bir yılı aşan dava sürecinde SEC’in saklılığa dayalı ret kararlarından kimilerini geri çevirmiş ve evrakların açığa çıkmasını talep etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.