Bitcoin

Ripple Kâhini XRP ve BTC Kestirimi ile Patlayacak Altcoin’i Duyurdu!

Tanınan bir kripto stratejisti ve traderı, Ripple (XRP)’nin bir sonraki ana direnç düzeyine kadar yükselişinin diğer bir kademesine hazır olduğunu söylüyor. Credible Crypto olarak bilinen takma isimli analist, XRP/Bitcoin çiftinin yeni bir piyasa yapısının oluştuğuna dair işaretler veriyor olabileceğini söylüyor. Analist ayrıyeten CRV’de ralli bekliyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Ripple ve Bitcoin alakası

Credible Crypto, tahlillerine XRP/BTC ilgisi üzerine yorumlar yaparak başlıyor. Analist, “Bu, 6 ayda XRP/BTC’de gördüğümüz en güçlü günlük mum. Düşen kama düşüş trendi çizgimizi ve değerli bir direnç kümesini kırdık. Bu hareketin nasıl gelişeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz” diyor. Analist daha sonra haftalık XRP/USD grafiğine bakarak tezini doğruluyor ve 1 dolara ve akabinde 1,60 dolara kırılmadan evvel hafif bir düzeltme öngörüyor. Ona nazaran, BTC’de traderlar 50.000 dolara kadar devam etmeden evvel en az %10’luk bir düşüş bekleyebilirler. Analist şöyle devam ediyor:

Artık aylık dirençte olduğumuza nazaran bir geri çekilme görebiliriz. Bunu yapsak bile, 38-40 bin dolara kadar daha düşük bir düşüş ‘sağlıklı’ olur, akabinde 50 bine devam eder ve aylık direncimizi geri kazanırız, bu noktadan sonra bakışlarımı yeni bir ATH’ye dikeceğim.

Analist ayrıyeten merkezi olmayan borsada (DEX) ve otomatikleştirilmiş piyasa yapan (AMM) protokolü CRV‘de %87’lik bir ralli bekliyor. 7 dolara ulaştıktan sonra, Credible önümüzdeki aylarda bunun üzerinde bir kırılma daha bekliyor. Analist ayrıyeten Bitcoin (BTC) yükselmeye devam ederken Ethereum (ETH) ve başka altcoinlerin cansız performanslar görebileceğine dair bir ikaz yayınlıyor. Credible, Bitcoin’in, BTC’nin potansiyel olarak 80.000 dolar civarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyini bastığı beşinci dalga rallisinin ortasında olduğuna inandığını söyledi. Kripto strateji uzmanına nazaran, Bitcoin kripto pazarlarındaki likiditenin birçoklarını çektiği için bu ralli sırasında altcoinlerin ziyan görmesini bekliyor.

Bu ortada, Bitcoin hakimiyet Endeksi, BTC’nin öbür tüm kripto varlıklarının piyasa bedeliyle ilgili bedelini ölçer. Credible’ın grafiğine bakıldığında, önümüzdeki aylarda BTC hakimiyetinin artmasını bekliyor, bu da Bitcoin’in kıymetinin ya altcoinlerden daha süratli büyüyeceğini ya da önde gelen kripto rallileri olarak altcoinlerin düzeltme göreceğini öne sürüyor. Analist “Yakında bir çıkış yaparsak, BTC çabucak kısa/orta vadede altcoinlerin ömrünü emecekmiş üzere hissetmeye başlıyoruz” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.