Alt CoinKripto Haber

Ripple, QNB ile Ortaklık Kuruyor: İlk Türkiye’de Denenecek

Dünyanın en önemli bankacılık kuruluşlarından QNB, Ripple blockchain teknolojisine dayalı bir havale platformu başlatmayı planlıyor.

Ripple, Qatar National Bank (QNB) ile bir araya geldi. Katar’ın ulusal bankası, Afrika ve MENA bölgesindeki en büyük bankacılık kurumu olarak dikkat çekiyor. Banka, ulus ötesi ödemeleri artırmak için küresel bir strateji uygulamayı ve Ripple teknolojisi temelinde inşa edilmiş yeni bir havale platformunu başlatmayı planlıyor.

Türkiye’de Denenecek

Her iki taraf da QNB’nin, QNB Finansbank aracılığıyla RippleNet’i Türkiye’de deneyeceğine dair bir anlaşma imzaladı. Açıklamada, her iki tarafın da imzaladığı anlaşmaya göre, QNB’nin Ripple‘ın küresel finansal ağ teknolojisi RippleNet’i ilk olarak gelecekte diğer önemli havale koridorlarına genişlemeyi planlayan bir çalışmanın parçası olarak Türkiye’de QNB Finansbank ile pilot olarak uygulayacağı ifade edildi.

Bundan sonra, QNB çok sayıda ülkede bu teknolojiyi kullanmaya başlayacak. QNB’nin Bireysel Bankacılık Grup Başkanı Heba Al Tamimi’ye göre, banka müşterilerine her zaman en iyi yeniliği sunmaya çalışıyor ve Ripple ile yapılan anlaşma, QNB’nin müşterilerine en iyi ürünleri sunmak için attığı bir diğer yenilikçi adım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.