Alt Coin

Ripple Yatırımcıları Dikkat: Milyarlarca XRP’nin Kilidi Açıldı!

2022 başlarken Ripple, 1 milyar XRP‘yi hür bıraktı. 2022 başladığında, Ripple teknoloji devi, tertipli programlanmış fon transferlerinin bir modülü olarak bir milyar XRP tokeni daha yayınladı. Whale Alert, yaklaşık on saat evvel, 1 Ocak 2022’de Ripple teknoloji devi, bir milyar XRP tokenini hür bırakmak için teşebbüse başladığını bildirdi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ripple bir milyar XRP’nin kilidini açıyor

Bu, her ayın birinci günü yapılan olağan bir süreç. Son birkaç yıldır, bu sürümler, her biri 500 milyon token taşıyan iki süreçte yapıldı. 2017’den beri otomatik olarak yapılagelmiştir. Plan, kademeli olarak 55 milyar XRP’yi taşımaktı, bu nedenle bu aylık transferlerin bu yıl bitmesi beklenen. Kural olarak, Ripple daha sonra 800 milyon yahut 900 milyonu emanete geri koyar, geri kalanını operasyonel masraflarını karşılamak, müşterilerine ve öbür finansal kurumlara göndermek ve ayrıyeten XRP’yi kripto borsalarına göndererek kripto paranın likiditesini desteklemek için kullanır. Genel olarak, hür bırakılan bir milyar XRP, prestiji para olarak 835.140.718 dolara eşittir. Bu özgür bırakmalar dört yıl evvel başladığında, XRP topluluğundaki birçok kişi XRP fiyatını aşağı çekeceklerinden korktu ve hatta Change.org’da Ripple’ın kripto paraların kilidini açmayı durdurmasını talep etmek için bir imza kampanyası başlattı. Bununla birlikte, bunun fiyatı hiç etkilemediği ortaya çıktı.

Yaklaşık on dört saat evvel, Whale Alert ayrıyeten her biri yirmi milyon token taşıyan iki XRP transferi tespit etti. Birincisi, Ripple tarafından Filipinler’deki ODL platformuna ekstra cüzdanlarından biri aracılığıyla yapıldı. Bu ekseriyetle XRP’yi harici cüzdanlara göndermek için kullanılır. İkinci transferle birlikte ABD merkezli Bittrex borsası, yirmi milyon XRP’yi Bitstamp ticaret platformuna kaydırdı.

Bu yazı itibariyle, 8. sıradaki kripto para ünitesi XRP, 1 dolar düzeyinin üzerinde toparlanmak için uğraş ediyor, fakat şu ana kadar 0,84 dolar aralığında kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.