Alt Coin

Ripple Yeni Bir Paydaşlık Duyurdu: XRP Sıçradı!

Para transferi şirketi Al Fardan Exchange, yeni müşteriler kazanmak ve iş tekliflerini büyütmek için gerçek vakitli para transferleri gerçekleştirmek maksadıyla Blockchain teknolojisi şirketi Ripple ile birlikte çalışmaya başlıyor. Haberle birlikte altcoin fiyatı gün içinde yükseliş kaydetti. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ripple, Al Fardan Exchange ile paydaşlık kurdu

Ripple, Salı günü yaptığı açıklamada, paydaşlığın Al Fardan’ın müşterilerinin gerçek vakitli olarak memleketler arası para göndermesine müsaade vereceğini söyledi. Al Fardan, Ripple’ın bulut tabanlı global finans ağı RippleNet Cloud’a katılacak, bu da finans kurumlarının yaşlanan ve kıymetli eski altyapıdan uzaklaşmasına ve donanım idaresi yükü olmadan bulut bilişimin esnekliğini, suratını ve dayanıklılığını benimsemesine imkan tanıyor. Bahse ait olarak Al Fardan Borsası CEO’su Hasan Al Fardan, şu açıklamayı yaptı:

Dijital bir geleceğe ve bölgede kilit hale gelen teknolojiyle desteklenen ödemelere gerçek gidiyoruz. Bu iştirak, insanlara daha fazla esneklik ve rahatlıkla para göndermeleri için yeni kanallar ve fırsatlar sunma taahhüdümüzün altını çiziyor.

Para değişimi sağlayıcıları, artık fizikî şubeleri ziyaret etmek yerine para göndermek için taşınabilir uygulamaların rahatlığına güvenen müşterilere hizmet vermek hedefiyle FinTech’lerle giderek daha fazla paydaşlık kuruyor. Dünya Bankası Kasım ayında yaptığı açıklamada, fakir ve orta gelirli ülkelere yapılan havalelerin 2021’de %7,3 artarak 589 milyar dolara çıkacağını belirtiyor. RippleNet, Güney Asya ve Mena’nın genel müdürü Navin Gupta ise şu değerlendirmeyi yapıyor:

Hudut ötesi ödemelerde ve BAE ve Orta Doğu’daki gelişen ödeme sanayisinde ihtilal yaratmak hedefiyle, Blockchain teknolojisinden yararlanmak için yapılan iştirakten gurur duyuyoruz.

Şirket, iştirakin Al Fardan Exchange’in temas noktaları aracılığıyla daha fazla müşterinin anlık hudut ötesi para transferi hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağını söylüyor. Hasan Al Fardan, Aralık ayında verdiği bir röportajda şunları söz etmişti:

Dijital teknolojilerle ilişkili global sürece ve takas yeteneklerimizi gördükçe, yesyeni müşteri segmentlerine girişler sunan FinTech’lerle irtibat kurmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.