Alt Coin

Robinhood Yeni Listeleme Muştusunu Verdi: SHIB Listede Mi?

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Shiba Inu (SHIB) listelemeyi planladıklarını bir defa daha doğruladı. Tenev, bilhassa SHIB’den bahsetmedi, fakat şirketin şu anda yalnızca yedi token içeren kripto para ünitesi listesini güçlendirmek için bir dizi talebin farkında olduğunu paylaştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Borsa, SHIB listesi öncesi SEC onayını bekliyor

22 Aralık 2020’de SEC, Ripple Labs ve iki yöneticisine dava açmıştı. Davanın keşif sürecinin Şubat ayında sona ermesi bekleniyor. Bu bahiste, Robinhood işvereni Vlad Tenev, şirketin kayıt dışı menkul değerleri listelememek için bu cephede düzenleyicilerle bağlantı kurduğunu söylüyor:

Kripto para üniteleri için SEC kayıt gerekliliklerini tetiklemekten kaçınmak istiyoruz… Platformda sahip olduğumuz paralar konusunda kendimizi çok inançta hissediyoruz.       

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Shiba Inu bu ayın başlarında Robinhood listeleme söylentilerine %8’lik üst istikametli reaksiyon verdi. Göğüs token, şirketin yarar daveti öncesinde uygulama kullanıcıları için akılda kalan bir isim. Yatırımcılar ayrıyeten, borsanın nihayetinde ne vakit kârlı hale geleceğini ve şirketin halka arzından bu yana hissedar pahasını artırmak için hangi adımların atıldığını bilmek istiyor.

Robinhood payları düşüşte

2021’in dördüncü çeyreğinde, Robinhood’un kripto para ünitesiyle ilgili süreç geliri, şirketin toplam süreç bazlı gelirinin %18,18’ini oluşturan %6 düşüşle 48 milyon dolara geriledi. Bloomberg analisti Julie Chariell, düşüşü şirketin Shiba Inu’yu listeleme konusundaki isteksizliğine bağlıyor. Öbür yandan, Robinhood payları düşüş varsayımlarına karşın piyasa sonrası süreçlerde %12’den fazla yükseldi. Enteresan bir formda doruktan %84 düştü, bu da GameStop ve AMC üzere göğüs pay senetlerine kıyasla daha da büyük bir kayıp. Temmuz ayının sonlarında şirket halka açıldı. 423 milyon dolarlık net ziyan açıkladıktan sonra, Robinhood artık 2023’te kârlı olmayı umuyor, lakin 2022’de kârlılığa ulaşabileceğini ekarte etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.