Alt Coin

Roketleyenler: Bu 6 Altcoin Fırlayarak Büyükleri Devirdi!

Bitcoin, Ethereum, Binance Coin üzere büyük kripto para üniteleri, son 24 saatte nispeten yatay hareket etti ve makul aralıkların ortasında kaldılar. Fakat piyasa bedeline nazaran birinci 100’de yer alan 6 altcoin, yükselişiyle günün yıldızlarından oldu. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

Bu 6 altcoin, haftanın ortasına yükselerek girdi

Piyasa bedeli ile birinci 100’de yer alanlar ortasında en çok yükselen, yüzde 16.88 ile Curve DAO Token (CRV) oldu. Curve, likiditeyi yönetmek için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcıyı (AMM) kullanan stablecoin’ler için merkeziyetsiz bir platformdur. İkinci olarak, Objelerin İnterneti çalışmalarıyla bilinen IOTA yüzde 15.31’lik yükselişi ile yer alıyor. DeFi ve NFT’ler genelinde akıllı mukavele teşebbüslerini hızlandırmak emeliyle IOTA, kısa müddet evvel Assembly isimli merkezi olmayan katman-bir akıllı kontrat ağının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ayrıyeten, IOTA’da ön-stake süreci dün başladı.

Stablecoin odaklı bir diğer platform olan Terra (LUNA) yüzde 14.41 paha kazandı. Mahallî LUNA tokenı tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine tırmanırken ağ, geçtiğimiz günler boyunca DeFi protokollerinde kilitlenen toplam paha açısından Binance Smart Chain’i geçti. Öte yandan Cosmos (ATOM) yüzde 12.48’lik bir kıymet yararı elde etti. Cosmos, bağlı Blockchain’lerden oluşan bir ekosistem sunarak, “yavaş, kıymetli, ölçeklenemez ve etrafa zararlı” protokollere karşı bir panzehir sunmayı amaçlıyor.

Son olarak Near Protocol (NEAR) yüzde 11.75 yükselirken The Graph (GRT) yüzde 11.2 kıymet kazandı. Son gelişmelere bakıldığında NEAR, DePocket Finance, Terra (UST) ile partnerlik kurdu ve pek çok sanatkarın ağda NFT çıkarmasına vesile oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.