Alt Coin

Roketleyenler: Büyükler Uyurken Bu 4 Altcoin Fırladı!

Kripto para piyasası, hafta boyunca kan kaybetti. Fed’in tutanaklarının yayınlanmasıyla düşüş yaşayan Bitcoin ve onu izleyen altcoin projeleri, 2022’nin birinci süreç haftasında pek de uygun bir performans sergilemedi. Lakin, piyasa kıymetine nazaran birinci 100’de yer alan 4 altcoin, gün içi en çok yükselişi yaşadı. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

4 altcoin güne yükseliş ile başladı

Cumartesi sabahının en çok kazanan altcoin’i yüzde 17.68 ile Internet Computer (ICP) oldu. ICP’nin yükselişinde pek çok faktör bulunuyor. Bunlar ortasında en büyük kripto para borsası Binance’in 4 Ocak’ta yatırımcıların ICP’yi Ethereum’un mahallî tokeni Ether (ETH) ile direkt takas etmelerini sağlayacak bir finansal aracı listeleme kararı ve bir çapraz Blockchain köprüsü olan Terabethia’nın lansmanı yer alıyor. Bu köprü, Ethereum ağındaki ERC20 tokenlarının Internet Computer Blockchain’inde mahallî olarak var olmasını sağlıyor.

İkinci sırada, yüzde 15.71’lik bir yükseliş ile oracle platformu Chainlink (LINK) yer alıyor. Chainlink 2022’ye DeFi ve NFT projeleriyle birden fazla iştirak ilan ederek girdi. Proje ayrıyeten, çok zincirli ekosistemin devam eden büyümesini kolaylaştırmaya yardımcı olan Zincirler Ortası Birlikte Çalışabilirlik Protokolü’nü (CCIP) geliştirmeye odaklanmasıyla ivme kazandı.

Öte yandan Dash (DASH), THORChain entegrasyonu ile yüzde 15.73 kıymet kazandı. Son olarak, bilgi transferi, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’ler için programlanabilir kapalılık sağlayan akıllı kontratlar için yerleşik bilgi kapalılığına sahip Blockchain protokolü Secret Network (SCRT) yüzde 13.62’lik bir yükseliş yaşadı. SCRT fiyatındaki artış, sinema direktörü Quentin Tarantino’nun tanınan Pulp Fiction sinemasının NFT’leri Secret Network’te yayınlayacağının açıklanmasından sonra geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.