Kripto Haber

‘Rusya’nın Facebook’u’ Exec Rogozov, Telegram’ın Spin-Off Blockchain Projesine Katıldı

Telegram tarafından tasarlanan blok zinciri projesinin ürünü olan Toncoin, ana akım teknoloji dünyasından, özellikle de Rus internet devi VK’dan takviyeler getirdi.

“Rusya’nın Facebook’unun” ana şirketi olan VK’da başkan yardımcısı olan Andrew Rogozov, daha önce Newton olarak bilinen acemi Toncoin blok zincirini destekleyen bir grup insan ve şirket olan TON Vakfı’na katılıyor.

Rogozov, Toncoin’in Telegram’ın aylık 500 milyondan fazla kullanıcısı tarafından benimsenen bir kripto projesine dönüşmesine yardımcı olmayı planlıyor. CoinDesk’e özel bir röportajda VK’da danışman rolüne geçeceğini söyledi.

VK yaptığı açıklamada, Rogozov’un “burada çalıştığı yıllar boyunca şirkete önemli ölçüde katkıda bulunduğunu”, ancak ikinci çeyrekten itibaren diğer projelere odaklanacağını ve VK CEO’su Vladimir Kirienko’ya kilit yönetim öncelikleri konusunda tavsiyelerde bulunacağını söyledi. stratejik planlama ve sosyal ağlar geliştirme.

Rogozov’un yanında “birkaç kişi” de getirdiğini söyledi, ancak bunların isimlerini vermeyi veya VK’dan mı yoksa başka şirketlerden mi geldiklerini söylemeyi reddetmesine rağmen.

Rogozov, Telegram tarafından birkaç yıl önce oluşturulan kodu kullanan bir blok zinciri projesi olan Toncoin’in mesajlaşma uygulamasına tamamen entegre olma yolunda olduğunu söyledi.

Toncoin blok zincirine dayalı “Şu anda Telegram ekibi ve çeşitli projeler üzerinde çalışan geliştirici ekipleriyle görüşüyoruz” dedi.

Rogozov, telgrafın plana uygun olduğunu söyledi. Toncoin, mesajlaşma sistemi kullanıcıları için iki uygulama içi bot aracılığıyla zaten mevcut: biri Toncoin’in adaşı jetonlarının içerik oluşturuculara bağışlanmasını kolaylaştıran ve kripto ticaret şirketi Neocrypto aracılığıyla jetonun uygulama içi satın alımlarını sağlayan bir cüzdan botu.

Telegram, basın saatine göre yorum yapmamıştı. Şirketten haber alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.

Büyük planlar

Rogozov, Toncoin blok zincirini kullanan bir dizi başka projenin yapım aşamasında olduğunu ve yakında Telegram kullanıcıları tarafından kullanılabilir hale gelebileceğini söyledi. “Benim rolüm, ekipler arasında doğru iletişime yardımcı olmak ve işlerin gerçekleşmesini sağlamak” dedi.

Rogozov’un görüşüne göre, Telegram yalnızca bir mesajlaşma uygulaması değildir: Birçok kanalı medya kuruluşu olarak işlev gördüğü için önemli bir içerik platformudur. Bu, içerik oluşturmadaki mevcut patlamanın ona fayda sağlayacağı ve Toncoin’in bağış botu da dahil olmak üzere bu yaratıcıları ödüllendirmeyi amaçlayan kripto araçlarının geliştirilmesini artıracağı anlamına geliyor, dedi Rogozov.

Rogozov, Telegram ile entegrasyonun Toncoin’e başka hiçbir blok zincirinin sahip olmadığı bir avantaj sağlayacağını söyledi.

“Önümüzdeki 10 yıl için bunun için bir potansiyel görüyorum ve bunun uzun sürmesini istiyorum. Bu hareketin merkezinde olmakla ilgileniyorum” dedi.

Geçen yıl, Rogozov, sonbaharda piyasaya sürülen Toncoin için gözetimsiz bir cüzdan olan Tonkeeper’ı kurdu.

Kripto ustası

Aralık ayında, Telegram CEO’su Pavel Durov, Toncoin’i ekibinin 2020’de bırakmak zorunda kaldığı işi sürdüren bir proje olarak kamuoyuna onayladı. Telegram, 2019’da yerel bir kripto para birimine sahip iddialı bir blok zinciri olan TON’u piyasaya sürmeyi planladı, ancak daha sonra planı rafa kaldırdı. Projenin tokeninin durumu konusunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir yasal mücadele.

TON blok zinciri ekosistemi için araçlar geliştiren ve Telegram’ın hackathon’larına katılan geliştiricilerden oluşan bir topluluk daha sonra kodu aldı, bu aynı teknoloji ve fikirlere dayalı iki ayrı projenin geliştirilmesine yol açan bir hamle: Free TON ( daha sonra Everscale olarak değiştirildi) ve Newton (daha sonra Toncoin olarak yeniden markalandı).

Rogozov, bir anlamda, bir kripto gazisi. İlk bitcoin’ini 2014 yılında aldı. 2007’den beri VK’da çalışıyor. com, Durov’un ilk şirketi ve Durov’un daha sonra bir drama olmadan çıktığı popüler bir Rus sosyal ağı. Durov, hala VK’dayken Telegram messenger üzerinde çalışmaya başladı. com. Rogozov’un da bunun bir parçası olduğunu söyledi.

Durov, Telegram’ı kurmak için ayrıldıktan sonra, Rogozov, VK’da CEO rolünü devraldı. com ve daha sonra Mail’deki sosyal platformlar için başkan yardımcısı oldu. ru, onu satın alan şirket. Posta. ru, Ekim ayında VK olarak yeniden markalaştı ve yan kuruluşunun adını aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.