Kripto Haber

Rusya’nın Tinkoff Bankacılık Grubu, İsviçre Crypto Startup Aximetria’daki Çoğunluk Hissesini Satın Aldı

Popüler Rus bankası Tinkoff’un ana şirketi olan TCS Group Holding, İsviçre merkezli kripto para birimi girişimi Aximetria’nın çoğunluk hissesini satın aldı.

  • TCS, Aximetria’nın ilk yatırımcısı olan risk sermayesi fonu fonu Digital Horizon’dan hisse satın aldı, Aximetria sözcüsü Dilyara Belyakova CoinDesk’e verdiği demeçte.
  • Aximetria, müşterilere kripto alım satım hizmetleri ve ayrıca kullanıcıların kripto varlıklarını kullanarak mal ve hizmetler için hisse senedi oluşturmalarına olanak tanıyan fiziksel banka kartları sağlar.
  • Anlaşmanın boyutu açıklanmadı, ancak İsviçre düzenleyicisine yapılan başvuruya göre TCS, Aximetria’nın her biri 100 İsviçre Frangı (108$) değerinde 4.449 hissesine sahipti. Rus çevrimiçi yayını The Bell, Aximetria’nın tüm sermayesinin 534.700 frank (582.000 $) olduğu göz önüne alındığında, TCS’nin hissesinin yaklaşık %82 olduğunu yazdı.
  • Aximetria, 2019 yılında İsviçre Finansal Hizmetler Standartları Birliği’nden (VQF) bir lisans aldı. Şirket, kariyerine Rus telekom devi MTS ile başlayan Alex Axelrod tarafından kuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.