BitcoinKripto Haber

Şahsen Tether Swap, 3 Milyon ABD Doları Kripto Tüccarı için Kanlı Kaçırma Çilesine Dönüşüyor

Kaçırma girişimleri tehlikesiyle karşı karşıya olan sadece Bitcoin (BTC) sahipleri değil – stablecoin savunucuları da bu paraları ele geçirmeyi uman fırsatçı saldırganların kurbanı oluyor.

Başına Ta Kung Pao çıkış Hong Kong merkezli medya, suçluların reçetesiz (OTC) hedef tüccarlar devam ediyoruz, yüz yüze işlemler – önemli bir kripto tüccar karıştığı son saldırı bağlama ipi (USDT) fonları hastaneye kaldırıldı 7 kişinin tutuklandığı bir saldırı.

Polis, iddia edilen suçla bağlantılı olarak “en az yedi veya sekiz” diğer şüpheliyi aradıklarını söyledi.

Medya kuruluşunun “şok edici” bir vaka olarak adlandırdığı olayda, İspanya’da yakın zamanda yaşanan bir olayı anımsatıyor, borsalarda cüzdanlarında 3,1 milyon ABD Doları değerinde jeton bulunan isimsiz bir “tam zamanlı” kripto tüccarı (39 yaşında), son 0,5 milyon ABD Dolarını satmak için bir anlaşmada iyi niyetli bir kripto alıcısı gibi davranan bir kişiyle bir araya geldi. USDT değerinde. Tüccar, “alıcı” ile Hong Kong’un Kowloon Körfezi’ndeki bir endüstriyel bina biriminde buluştu; burada kurbanın pusuya düşürüldüğü ve “cep telefonlarını, çevrimiçi banka hesabı giriş bilgilerini teslim etmeye zorlandıkları ve ayrı bir yerleşim alanına götürüldüğü” iddia edildi. kripto değişim şifreleri.” Saldırganların şiddete başvurduğu, kurbanı defalarca yumruklayıp tekmelediği ve “çekiç ve diğer araçları” acı ve yaralanmalara yol açmak için kullandığı ve tüccarın “ellerinde ve ayaklarında birden fazla kırık ve ciddi fiziksel yaralanmalar” bıraktığı görülüyor.

Kaçırdığı iddia edilen kişiler, kurbanın ailesiyle iletişime geçmeye ve tüccarın serbest bırakılması için yaklaşık 4,7 milyon ABD doları tutarında bir fidye ücreti almaya çalıştı. Polis, ailenin ödemeyi reddettiğini ve 12 Kasım’da tüccarın “dar bir çatı penceresinden” sürünerek kaçmayı başardığını söyledi.

Polis kısa süre sonra tüccarı buldu ve kurbanın tutulduğu binaya girerek iki şüpheliyi olay yerinde tutukladı.

Memurlar, şüphelilerin (altı erkek ve bir kadın) hepsinin “çete bağlantılı geçmişleri” olduğunu ve çeşitli şekillerde işsiz olduklarını veya yemek, ulaşım ve otomobil endüstrilerinde çalıştıklarını söyledi.

Polis, grubu adam kaçırma ve kaçırma komplosu suçlamasıyla tutukladı ve kurbanın “hayatı tehdit etmeyen yaralar” aldığını belirtti.

Ancak hikaye mutlu sonla bitmeyebilir: Tüccar ticaret platformu hesabına erişmeye çalıştığında, kilitli olduğunu ve şifrenin değiştirildiğini gördü. Medya kuruluşu, “cüzdandaki tüm 3,1 milyon ABD dolarının [değerinde] paranın” zaten “aktarılmış” olduğu sonucuna vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.